Gerdami rytinę kavą, bendraudami socialiniame tinkle ar kalbėdamiesi su kaimyne per sodo tvorą žmonės, ypač moterys, mėgsta paliežuvauti. Audringa draugės santuoka, siaubingi kaimynės vaikai ar kolegės užmegztas romanas – visa tai juk taip įdomu. Neseniai vienos kosmetikos kompanijos užsakymu atliktos apklausos rezultatai parodė, kad liežuvauti ypač linkusios yra moterys: 85 proc. mėgsta paliežuvauti, o kas dešimta moteris sakė sunkiai galinti išlaikyti paslaptį, rašo britų dienraštis „The Daily Telegraph“.
Tačiau geriausia naujiena yra ta, kad liežuvavimas yra sveikas užsiėmimas, skatinantis socialinį bendravimą ir pasitenkinimo gyvenimu jausmą. „Liežuvavimas skatina teigiamų hormonų, kaip seratoninas, gamyba, dėl ko mažėja įtampa ir nerimas“, – sakė psichologas dr. Kolinmas Gilas (Colin Gill). Taip vyksta todėl, kad kaip liežuvaujame, esame susidomėję tuo, ką sako kiti žmonės ir atvirkščiai, o bendravimas su žmonėmis daro žmones laimingesnius.
„Liežuvaujant dažnai juokiamasi, o tai didina „laimės jausmą suteikiančių“ cheminių medžiagų kiekį smegenyse. Net raumenys tokiu atveju šiek tiek dirba“, – aiškina dr. K. Gilas.
Evoliucine prasme, liežuvavimas leidžia surinkti naudingos informacijos apie kitų žmonių charakterį ir elgesį. Tai leidžia apsisaugoti nuo melagių ir apgavikų, pažymi Harvardo universiteto mokslininkai.