Net 50 procentų apklaustų televizijos gerbėjų iš penkių Europos valstybių teigė, kad serialai ar filmai jiems – tai puiki atsipalaidavimo ir pabėgimo nuo kasdienės rutinos priemonė. Įdomu tai, jog nemaža dalis žiūrovų iš tiesų sugeba įsijausti į žydrųjų ekranų realybę: 45 procentai apklaustųjų prisipažįsta, kad susierzina, kai jiems be reikalo trukdoma žiūrėti mėgstamus serialus, o šiems pasibaigus – apima liūdesys.
Psichologo dr. Gedimino Navaičio teigimu, televizijos gerbėjų Lietuvoje įpročiai yra panašūs, kaip ir kitose šalyse. Daugeliui tautiečių, mėgstančių žiūrėti serialus ar laidas per televizorių, tai viena iš pabėgimo nuo kasdienybės priemonių. „Kai kuriuose namuose televizorius yra įjungiamas tuoj pat grįžus iš darbo ir išjungiamas tuomet, kai einama miegoti. Tiesa, tokie įpročiai labiau būdingi vidutinio ir vyresnio amžiaus žmonėms“, - teigė specialistas. „Televizija įvairią informaciją pateikia per patrauklesnę, dažniausiai pramoginę, prizmę, todėl jos gerbėjai nesunkiai atsipalaiduoja žiūrėdami mėgstamas laidas“, - teigė psichologas. Nuolatinės inovacijos
Be abejo, televizija neišlaikytų savo gerbėjų rato, jei nežengtų koja kojon su naujausioms technologijomis. „Samsung Electronics Baltics“ buitinės elektronikos padalinio Lietuvoje vadovas Miroslavas Ramanavičius pasakojo: „Mes matome, kad beveik pusė žmonių Europoje tebežiūri televizorių su šeima. Kai kuriose šeimose, kur mėgstama žiūrėti pramogines televizijos laidas, tai netgi yra viena iš pagrindinių namiškių susibūrimo priežasčių. Būtent dėl to gaminant naujus televizorius siekiama nuolatinių inovacijų, kurios būtų patrauklios ir keltų teigiamas emocijas ištikimiausiems televizijos gerbėjams.“
„Šiuo metu vartotojams stengiamasi pasiūlyti televizorius, kurie atkurtų įvairiausius pojūčius – tokius, kokius žmonės jaučia sėdėdami kino teatro salėje. Todėl pastaruoju metu šioje srityje atsiranda daug naujovių. Pavyzdžiui, „Samsung“ yra pirmoji, kuri siekdama minėtų tikslų pasiūlė lenkto ekrano UHD televizorius“, - tendencijas komentavo M. Ramanavičius.
Psichologas G. Navaitis taip pat pritarė, jog televizijos ir su ja susijusios technikos progresavimas yra viena iš priežasčių, kodėl serialų ar laidų gerbėjai jas stebėdami patiria geras emocijas. „Šiuo metu palydovinė ar satelitinė televizija, kuri siūlo keturiasdešimt ir daugiau skirtingų kanalų, leidžia išsirinkti, ką žiūrėti, pagal savo specifinius poreikius. O vis labiau populiarėjantys išmanieji televizoriai apskritai kuriami tam, kad pasiūlytų vartotojui, kas jam labiausiai patinka. Dėl šios priežasties serialų ar laidų gerbėjams televizija ir yra patraukli.“ Nepasakokite man siužeto!
Europoje atliktas tyrimas atskleidė dar keletą įdomių faktų. Net 71 proc. iš apklaustų televizijos serialų, filmų ar laidų mėgėjų teigė, kad visada stengiasi neišduoti siužetų tiems, kas jų nežino. O trečdalis iš jų visada atsiklausia draugų bei kolegų, prieš kalbantis, ar šie matė tam tikrus televizijos serialus, laidas, kad netyčia neišplepėtų per daug.
Galiausiai, ketvirtadalis iš šių žmonių prisipažino, jog apskritai vengia žiniasklaidos ar socialinių tinklų tuo atveju, jei yra tikėtina, kad juose bus atskleisti dar jiems nežinomi siužetai, nes tai paprasčiausiai erzina. Apibendrinant galima pridurti, kad net 43 proc. tyrime dalyvavusių televizijos laidų bei serialų gerbėjų, teigė, jog visa tai žiūrėdami jaučiasi tiesiog laimingesni. Ko gero, dėl šios priežasties televizoriai iš jų namų niekur ir nesitraukia.