Internete pažintimi prasidėjusios santuokos teikia daugiau pasitenkinimo ir nėra tokios trapios kaip tradicinėse vietose užsimezgę romanai. Tyrime dalyvavo beveik 20 tūkst. respondentų, kurie susituokė nuo 2005 iki 2012 metų. Paaiškėjo, kad internete susipažinusių porų santuokos yra 20 proc. stabilesnės, o partneriai jaučiasi laimingesni. „Internetas yra efektyvesnė priemonė susirasti antrąją pusę nei tradiciniai būdai. Pakanka pasirinkti ūgį, svorį, akių spalvą, pomėgius ir paspausti mygtuką „Surask“. Be to, visus pažinčių svetainių narius vienija bendras tikslas – susirasti gyvenimo žmogų. Bare ar per draugus sutiktas patinkantis žmogus gali visai neieškoti romantinių santykių ir tikrovėje užmegzti santykiai dažniau yra paremti fiziniu patrauklumu, o ne bendromis vertybėmis“, – sako pažinčių svetainės flirtas.lt rinkodaros vadovas Audrius Vrubliauskas.
Iš visų tyrime dalyvavusių respondentų 35 proc. teigė, kad savo antrąją pusę sutiko internete. Dažniausiai taip sau sutuoktinį surasdavo vyrai ir moterys nuo 30 iki 39 metų amžiaus ir gaunantys didesnes nei vidutinės pajamas.
Labiausiai tradicinės vietos, kuriose tyrimo dalyviai sutiko savo sutuoktinius, buvo darbas, akademinė įstaiga, mokykla, viešieji renginiai, klubai ir barai. Mažiausiai sėkmingos santuokos prasidėjo baruose, akluosiuose pasimatymuose ar virtualiuose žaidimų vaidmenimis pasauliuose.
„Kaip ir kada baigsis santuoka priklauso nuo įvairiausių kriterijų. Aplinka, kurioje sutuoktiniai susitiko, yra tik vienas iš faktorių ir jis taikytinas ne visiems, tačiau šio tyrimo rezultatai yra labai svarbūs – jie keičia suvokimą, kaip šiuolaikinėje visuomenėje formuojasi santuokos“, – teigia tyrimo vadovas ir psichologijos profesorius Čikagos universitete Johnas Cacioppo.
Jis pastebi, kad pažinčių svetainėse žmonės randa daugiau potencialių partnerių. Rinkdamiesi iš didesnio rato, jie turi daugiau galimybių išsirinkti tobulą gyvenimo draugą. Jis taip pat atkreipia dėmesį, kad susitikinėjant su internete atrastais žmonėmis egzistuoja nežymiai didesnė tikimybė, kad partneris dalį informacijos apie save pagražino.
Lietuvoje atlikto tyrimo metu paaiškėjo, kad pažinčių svetainėse 55 proc. vartotojų apie save pateikia visiškai teisingą informaciją. Likę duomenis apie save pagrąžina nežymiai – pakoreguoja svorį, ūgį, amžių ar nutyli žalingus įpročius. Šis tyrimas buvo atliktas šių metų liepą.