Karščių kamuojamos centrinės Rusijos problemos, atsispindėjusios internete, netikėtai užminė mįslę „Twitter“ portalo vartotojams. Kirilica užrašytas žodis Дождь (lietus) pateko į praėjusios savaitės 10 populiariausių „Twitter“ žodžių sąrašą.
Turint galvoje, kaip kaitros iškamuoti „Twitter“ vartotojai Rusijoje laukia lietaus, kuris atneštų nors laikiną atgaivą ir padėtų užgesinti miškų gaisrus ir degančius durpynus, neverta stebėtis, kad šis žodis „prasimušė“ į „Twitter“ TOP 10. Tačiau angliškai kalbantys portalo vartotojai šiuo kirilica užrašytu žodžiu nepaprastai susidomėjo ir ėmė beregint kurti skirtingas jo reikšmės teorijas.
Vienų teigimu, Дождь – tai laikas, kai iš dangaus ima lyti degtine, o baltieji lokiai pradeda marširuoti Raudonąja aikšte su AK-47 automatais. Kiti aiškina, jog tai naujo Putino šuns vardas, arba naujas rusiškas telefonas, geresnis už „iPhone 4“, o bene didžiausią rusiškai nesuprantančių „Twitter“ vartotojų susirūpinimą sukėlė paaiškinimas, kad žodžiu Дождь pavadinta nauja Rusijos atominė bomba.
Iki dienos pabaigos, kai šis žodis laikėsi TOP 10 sąraše, jis „Twitter“ sukėlė tikrą skaitmeninę „sniego griūtį“. Net Rusijos prezidentas D. Medvedevas, rašydamas apie savo vizitą Suomijoje „Twitter“ portale, jį pavartojo.
Pasak apžvalgininkų, šiuo metu „Twitter“ naudojasi apie 200 000 rusakalbių interneto vartotojų, o kai dauguma jų tuo pat metu svajoja apie lietų arba dalijasi gandais apie kažkur Rusijoje nukritusius pirmuosius jo lašus, šio žodžio aktualumą ir svarbą turėjo pripažinti ir visa daugiau nei 69 mln. „Twitter“ bendruomenė.