Kaip pažymi V. Šaulytė, greitai ir lengvai susiplanuoti kitos dienos ar net visos savaitės derinius galima pagal tam tikras taisykles susitvarkius drabužinę, rašoma pranešime spaudai.
Pirma, svarbu peržiūrėti visus turimus drabužius ir atsisakyti jau nebenešiojamų. Antra, likusius drabužius surikiuoti pagal tipus ir spalvas – taip geriausiai galima matyti, ko spintoje pakanka, o kuo vertėtų ją papildyti. Trečia, aksesuarams numatyti atskirą dėžę, kad prireikus juos būtų galima patogiai rasti vienoje vietoje.
Planuodama šio šaltojo sezono aprangą V. Šaulytė pataria nepaslėpti visų vasarinių drabužių: „Kuriant kasdienius derinius, juos drąsiai galime panaudoti ir vėlyvą rudenį bei žiemą. Taip savo aprangą tik papildysime netikėtomis ir stilingomis detalėmis“.
Trys deriniai – trys patarimai šaltajam sezonui
Pirmas derinys: ryški palaidinė + džinsai + kaubojiški batai. „Tiek rudenį, tiek ir žiemą galite drąsiai dėvėti laisvas ir ryškias šilkines vasarines palaidines. Jos puikiai tiks tiek prie madingų džinsų aukštu liemeniu, tiek ir prie klasikinių kelnių. Aš pati šį derinį užbaigiu kaubojiškais rudeniniais batais ir nedidele spalvinga rankine“, – sako V. Šaulytė.
Antras derinys: šviesios spalvos + klasikinis švarkas + sportiniai bateliai. Įsibėgėjus rudeniui, stilistė pataria nepamiršti šviesių spalvų – baltos, rusvos ir pan. Be to, jeigu oras nėra labai šaltas, visuomet galima įsispirti į patogius sportinius batelius, kuriuos vis dar madinga derinti netgi su klasikiniais švarkais.
Trečias derinys: vasariška suknelė ir skarelė + paltas + ilgaauliai. „Esant progai, lengvas vasarines sukneles ir skareles galima dėvėti ir šaltuoju sezonu. Tik reikia fantazijos!“ – sako V. Šaulytė. Ji prie vasariškų drabužių priderino smėlio spalvos paltą, rankinę, gyvatės odos imitacijos batus ir tamsiai raudoną skrybėlę.
Talpi ir tvarkinga spinta – misija įmanoma net mažame bute
Kaip pastebi nekilnojamojo turto bendrovės „Omberg“ ekspertai, įsirengti talpią spintą, kuri padės lengvai planuoti aprangą visais sezonais įmanoma ir nedideliame – vos 37 kv. metrų ploto – bute.
Neseniai priėmę būtent tokį iššūkį, vietos 5 kv. metrų ploto drabužinei jie atrado neįprastai erdviame buto koridoriuje ir jo erdvę išnaudoję iki pat lubų. Siekiantiems sutaupyti vietos rekomenduojama rinktis slankiojančias drabužinės duris, ant jų kabinti didelius veidrodžius. Taip galima ir sukurti erdvės pojūtį, ir kasdien patogiai įvertinti susikurtus drabužių derinius. Jei lieka vietos, spintoje taip pat galima įrengti prisėsti skirtą nišą, o po ja sumontuoti batų dėžes.
Savo ruožtu V. Šaulytė spintos erdves rekomenduoja skirstyti į dvi dalis: viena – drabužiams pasidėti ir pasikabinti, kita – suplanuotiems ateinančios dienos ar savaitės deriniams išrikiuoti: „Turintiems didelę spintą pravers ir dar vienas patarimas – konkrečią jos vietą paskirti konkrečiam tikslui. Pavyzdžiui, drabužinė, kurią „matavausi“, turi net keletą skirtingų erdvių.
Vienoje galima tiesiog pasidėti ir pasikabinti drabužius, o kitoje – jau suplanuotus derinius. Aprangą pasiruošus iš anksto, prieš išeinant iš namų teliks trumpai užmestį akį į veidrodį – taip galima sutaupyti daugybę laiko“.