GERKITE KUO DAUGIAU VANDENS IR SKYSČIŲ
Blogą kvapą sukeliančios mirusios bakterijos ir ląstelės sausoje burnos ertmėje užsibūna ilgiau, išleisdamos dvokiančias dujas. Paprastai jas nuplauna seilės, tačiau sausoje burnoje seilių būna mažiau nei įprasta. Ir atminkite, kuo daugiau kalbate, tuo stipresnis dvokas, nes kalbėjimas sausina burnos ertmę. Todėl ilgo pokalbio ar kalbos metu nevenkite išlenkti stiklinę kitą.
VALGYKITE VAISIUS
Vaisiuose esančios rūgštys ne tik drėkina burnos ertmę, bet taip pat efektyviai skaido ten mirusias bakterijas.
VISADA VALGYKITE PUSRYČIUS
Per naktį Jūsų burna išsausėja, nes būtent per ją daugiausiai kvėpuojate miegodami. Net ir išsivalius dantis blogas kvapas dažniausiai išlieka, kol burnos ertmėje neprasideda kramtymo ir seilių išskyrimo procesas.
KRAMTYKITE ŠVIEŽIAS PETRAŽOLES
Jei nuolat kramtysite šią žolelę, ne tik būsite gražus, kaip teigia liaudies išmintis, bet ir žmonės liausis nusukinėję savo veidus nuo Jūsų kalbančio. Tiesa, nėra jokio mokslinio įrodymo, kad petražolė, nors ir turi antibakterinių savybių, iš tiesų padeda įveikti halitozę.
KRAMTOMOJI MASTIKOS GUMA
Natūrali guma, išgaunama iš Pistacia lentiscus medžio, augančio Graikijai priklausančioje Chios saloje turi antiseptinių savybių ir mažina rūgštingumą burnos ertmėje. Moksliniai tyrimai patvirtino, kad mastikos guma išties mažina bakterijų kiekį burnoje, tačiau tyrėjai nesiejo šio fakto su blogo kvapo panaikinimu. Todėl mažiau bakterijų burnoje dar nereiškia mažesnės halitozės.
ANTIBAKTERINIAI BURNOS SKALAVIMO SKYSČIAI
Moksliniais tyrimais ptavirtinta, kad jie išnaikina bakterijas, sukeliančias blogą burnos kvapą. Efektyviausiai veikia skysčiai iš chlorheksidino bei cinko.
„GYVAS“ JOGURTAS
Lietuvoje tokie jogurtai – retas dalykas, tačiau Bulgarijoje jų apstu. Sakoma, kad jie sumažina sulfidus – smirdančias dujas, kurias išskiria bakterijos burnoje.
VALGOMOJI SODA
Valantis dantis su soda, arba, kitais žodžiais, su sodos bikarbonatu, burnoje mažinamas rūgštingumas – galimas blogo kvapo sukelėjas. Dar 1996 metais mokslininkai įrodė, kad dantų pasta, kurios 20 procentų sudėties sudarė soda, išties sumažina blogą burnos kvapą bent trims valandoms. O 2001 metais buvo paskelbta, kad kramtomoji guma su soda veikia taip pat efektyviai.
MĖTŲ ALIEJUS
Kai kurie liaudies medicinos apologetai tvirtina, kad tokio aliejaus kapsulės išties mažina blogą burnos kvapą, nors šis teiginys nėra patvirtintas moksliniais tyrimais.
KRAPŲ SĖKLYTĖS
Jau senovės Graikijoje buvo madinga po valgio kramtyti krapų sėklas, kaip blogo kvapo naikintoją. Tačiau moksliniais tyrimais krapų sėklų poveikis halitozei nėra įrodytas.
MAGNOLIJOS KRAMTOMOJI GUMA
Šio augalo žievė leidžia sumažinti pykinimą, sutrikusį virškinimą bei menstruacijos sukeliamus skausmus. Neseni tyrimai teigia, kad ta pati žievė mažina ir blogą burnos kvapą. Kompanijos „Wrigley's“ atlikti tyrimai parodė, kad kramtomoji guma su magnolijos žievės ekstraktu sumažino ir blogą kvapą.
Blogą kvapą sukeliančios bakterijos „gyvena“ ant liežuvio ir nepakenčia deguonies. Liežuvio šveitiklis ne tik nuvalo bakterijas, bet ir įleidžia į burnos ertmę deguonies, o tai mažina halitozę. Patvirtinta moksliniais tyrimais, beje, kaip ir tai, jog šveitikliu liežuvį valyti geriau, nei paprastu dantų šepetėliu.