• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Septyni milijardieriai turi sukaupę begalę turto. Pateikiame turtingiausių pasaulio žmonių sąrašą.

REKLAMA
REKLAMA

1. Carlosas Slimas Heluas ir jo šeima – 74 milijardai dolerių

Scanpix nuotr.Carlosas Slimas Heluas ir jo šeima turi 74 milijardus dolerių. Scanpix nuotr.

Carlosas Slimas Helu – turtingiausias pasaulio žmogus antrus metus iš eilės. Meksikos telekomunikacijų magnatas buvo paskelbtas metų laimėtoju, prie savo turto dar prisidėjęs 20,5 milijardų dolerių, tokiu būdu atsiplėšdamas nuo Bill'o Gates'o. 19 procentų šuolis Meksikos vertybinių popierių rinkoje, auganti peso kaina, sėkmingos kasybos ir nekilnojamas turtas taip pat prisidėjo prie Carloso Slimo Helo neįtikėtino praturtėjimo. Taip pat jis sujungė savo fiksuotų telekomunikacijų bendrovę su Amerikos Movil – didžiausia Lotynų Amerikos belaidžio ryšio tiekėja.  Jis turi ir  kitų investicijų, tokių kaip „Saks“ ir „NewYorkTimes“. Neseniai duris atvėrė jo naujas pastatas – Soumaya muziejus, kuriame publikuojama didžioji jo meno kolekcija, kur gali apsilankyti kiekvienas.

REKLAMA

2. Billas Gatesas – 56 milijardai dolerių

Scanpix nuotr.B. Gatesas garsėja labdaringa veikla. Scanpix nuotr.

Billas Gates – Microsoft'o  magnatas, futuristas ir vienas Amerikos turtingiausių žmonių. Su bičiulio milijardieriaus Warren'o Buffett'o pagalba jis įtikino beveik 60 turtingiausių pasaulio asmenų pasirašyti jo „Giving Pledge“ priesaiką, kuria pasižadama aukoti pinigų labdarai per visą savo gyvenimą arba po mirties. B. Gates jau nėra planetos turtingiausias žmogus, bet tik todėl, kad 30 milijardų dolerių investavo savo verslo įkūrimui. „The Gates Foundation“ – įtakingiausia pasaulio labdaros kampanija, teikianti priemones tuberkuliozės ir poliomielito ligoms gydyti, taip pat jis skatino kurti vakciną nuo AIDS. 70% B. Gates turto priklauso jo investiciniam fondui Cascade,  kita dalis - Microsoft akcijos.

REKLAMA
REKLAMA

3. Warrenas Buffettas – 41 milijardas

Scanpix nuotr.W.  Buffettas taip pat yra filantropas ir labdarys. Scanpix nuotr.

Garbaus investitoriaus „Berkšyras Hathaway“ pakilo daugiau kaip 15 % per praėjusius metus, pridėdamas $3 milijardus prie jo turėto turto. Aštuoniasdešimtmetis vis dar medžioja grandiozinius sumanymus: "Mūsų dramblio ginklas buvo perkrautas ir mano pirštas nori paspausti gaiduką.“– sako jis. Kartu su  partneriu Bill'u Gatesu jis pasirašė „Giving Pledge“ priesaiką pritardamas, jog geraširdiškumui ribų nėr.a „Labai dažnai ne mes valdome tai, ką turime, o mūsų nuosavybė užvaldo mus. Tai ką aš vertinu, nekalbant apie sveikatą, yra įdomūs, skirtingi ir seni draugai. “W. Buffett būdamas dvylikos metų skaitė kiekvieną knygą apie investavimą į akcijas Omahoje.Vėliau jam teko susidurti su Benjaminu Grahamu– investitoriumi Kolumbijoje; jiedu 1965 metais nupirko tekstilės kompaniją „Berkšyras Hathaway“ ir pavertė  ją į stambią bendrovę, kontroliuojančią maistą, draudimą, sistemos įrankius ir kita. 2009 metais W. Buffett taip pat įsigijo geležinkelio milžiną „Burlington Northern Santa Fe“, kurio vertė siekia 26 milijardų dolerių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

4. Bernardas Arnaultas – 41 milijardas dolerių

Scanpix nuotr.Bernardas Arnaultas - turtingiausias europietis? Scanpix nuotr.

B. Arnaultas lengvai pelnė  turtingiausio europiečio vardą. Jo sėkmė prasidėjo nuo  13,5 milijardų dolerių, o per pastaruosius metus vertė dar labiau pakilo, nes dauguma kompanijų – ypatingai Azijos rinka– reikalavo prabangių drabužių,  „Dom Perignon“ šampano, Konjako „Hennessy“,  „Louis Vuitton“ aksesuarų, „Heuer“ laikrodžių.  Grupė pernai įsigijo 20 % Hermes akcijų; nors Arnault norėtų draugiškų santykių su „Hermes“ akcininku, šis nusiteikęs priešiškai. Kovą Bulgari šeima išsprendė taip: LVMH prekės ženklą išmainė į LVMH akcijas ir valdybos vietas. LVMH atleido Christian Dior dizainerį John'ą Galliano iš darbo po to, kai jis, manoma, pasakė antisemitines pastabas. L. Arnault taip pat turi Royal Van Lent viešbutį Courchevelyje, Prancūzijos prekybvietės Carrefour dalį ir Prancūzijos kelionių agentūrą „GoVoyages“.

REKLAMA

5. Larry Ellisonas39,5 milijardų dolerių

Scanpix nuotr.Larry Ellisonas IT sferoje sukaupė milijardus. Scanpix nuotr.

Lažybų vadovas šiuo metu pačioje sėkmės viršūnėje, kurio turto vertė pakilo 11,5 milijardų dolerių per vienerius metus programinės įrangos akcijų dėka. Lapkritį jis laimėjo autorystės teisių pažeidimo teismo mūšį prieš Vokietijos programinės įrangos konkurentą SAP, vertą 1,3 milijardų dolerių. Taip pat per pastaruosius metus įsigijo 75 kompanijas, vertas $40 milijardų.

REKLAMA

L. Ellisonas praleido dešimtmetį ir daugiau kaip 100 milijonų dolerių dėl America's Cup, kurį jis pagaliau laimėjo 2010 m. vasarį, nugalėdamas konkurentą šveicarą Ernesto Bertarelli (taip pat milijardierių). Jis ketina padovanoti America's Cup San Franciskui 2013.  O apie 95 % savo  turto paaukoti geriems tikslams, labdarai.

6. Lakshmis Mittalas31,1 milijardų dolerių

Scanpix nuotr.Lakshmis Mittalas garsėja savo šalyje. Scanpix nuotr.

2010 metais grynasis L. Mittalo pelnas iš Arcelor Mittal, pasaulinio masto kompanijos, gaminančios skulptūras, siekė 2,9 milijardus dolerių. L. Mittal taip pat įsigijo Canadian miner Baffinland Iron Mines Corporation, kuri finansavo 377 pėdų aukščio skulptūrą, pavadintą „Arcelor Mittal Orbit“ Londono Olimpinėms žaidynėms. Turtingiausias Europos gyventojas įsigijo 340 arų Alderbrook parką už Londono. Čia jis planuoja pastatyti ekologiškai švarius šalies rūmus, kurie atsieis apie 40 milijonų dolerių. Duktė Vanisha įsigijo dalį Roc Capital valdų Niujorke, kita duktė Megha valdo vokiečių mados namus Escada.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

7. Armancio Ortega31 milijardas dolerių

Scanpix nuotr.Armancio Ortega su žmona uždirbo pasakiškus turtus. Scanpix nuotr.

Nors Amancio Ortega sausį atsistatydino iš pirmininko pareigų Inditex firmoje (15,8 milijardų dolerių vertės mados kompanija),  jis vis dar gauna 87 % turto vertės. Kompanija, kuri apima keletą registruotų prekių pavadinimų, tokių,  kaip Zara, Massimo Dutti ir Stradivarius, turi 5 000 parduotuvių 77 šalyse. Ortega taip pat valdo akcijas Floridoje, Madride, Londone ir Lisabonoje, taip pat gauna gauna dideles palūkanas iš dujų, turizmo įmonių ir bankų. Geležinkelio darbuotojo sūnus pradėjo savo verslą kaip pasiuntinukas marškinėlių parduotuvėje. Tada su žmona Rosalia Mera, taip pat milijardiere, pradėjo verslą atidarydami chalatų bei moteriško apatinio trikotažo svetainę. Jų duktė Marta dirba Inditex.

REKLAMA

8.

Eike Batista – 30 milijardų dolerių (nuotr.SCANPIX)Eike Batista – 30 milijardų dolerių (nuotr.SCANPIX)

Eike Batista - turtingiausias Brazilijos vyras „perima valdyti pasaulį“. Šiais metais Batista paskelbė naujos organizacijos atidarymą, kuri daro didelę įtaką Europos investitoriams. Jo bendrovė EBX kontroliuoja kasybą, laivų statybą, energiją, logistiką, turizmą ir laisvalaikio pramogas. Du trečdalius jo „sėkmės“ lemia OGX, naftos ir dujų tyrimų kompanija, įsteigta 2007 metais. Jis teigia, kad kompanija pradės gaminti naftą jau šiais metais. Deja, kita investicija į laivų statybos verslą „OSX“ nebuvo tokia sėkminga, kokios tikėjosi brazilų rinkoje. Batista sūnus, buvęs kasybos ministras, kontroliavo milžiniško Companhia Vale Rio Doce slėnio aukso kasybą.

REKLAMA

9. Mukesh Ambani – 27 milijardai dolerių

Mukesh Ambani – 27 milijardai dolerių (nuotr.SCANPIX)Mukesh Ambani – 27 milijardai dolerių (nuotr.SCANPIX)

MukeshAmbani  yra vertingiausios Indijos naftos ir dujų kompanijos „Reliance Industries“ savininkas, pardavęs 30% - 23 naftos blokų Indijai už 7,2 milijardų dolerių. Tai jo didžiausia investicija Indijoje. Pernai milijardierius taip pat įsigijo skalūno dujų iš trijų Amerikos energijos firmų už 3,3 milijardus dolerių. Ambani kartu su žmona Nitarengia rengia grandiozinius vakarėlius jų neseniai pastatytame 27 aukštų dangoraižyje Mumbajuje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

10. Christy Waltonandfamily –  26,5 milijardų dolerių

Christy Walton tapo našle ir paveldėjo turtą mirus jos vyrui John'ui lėktuvo katastrofoje 2005 metais. Po to, turtingiausia pasaulio moteris gavo dar vieną smūgį, tačiau šį kartą dėl sėkmės, kai už mirusio vyro ankstyvos investicijos į First Solar akcijas buvo siūloma 500% didesnė vertės kaina. Bet didžioji dalis turto atkeliauja iš Wal-Mart prekybos centro, įsteigto velionio brolio 1962 metais. Šiandien Wal-Mart prekybos centras turi 405 milijardų dolerių pelno per metus bei samdo daugiau kaip 2.1 milijonus žmonių.

REKLAMA

11.  LiKa-Shing –  26 milijardai dolerių

Turtingiausias Kinijos žmogus LiKa-Shing siekia toliau plėstis ir turtėti. Didžiausia jo užsienio investicija - 9 milijardų dolerių vertės verslas, kuris aprūpina Jungtinę Karalystę ir patį Londoną vertingais dirbiniais. Jam priklauso pasaulinis uostas, taip pat ir daugybė kitų uostų, kuriuos nupirko Honkonge, Kinijoje ir Singapūre. Be viso to, Ka-Shing verčiasi nekilnojamojo turto akcijomis bei asistuoja Kanados naftos kompanijai „Husky Energy“. Vienas jo sūnų uždirbo apie 1,56 milijardų dolerių pagrinde investuodamas į išsimokslinimą bei sveikatos priežiūrą.

REKLAMA

12. Karl Albrecht –  25,5 milijardai dolerių

Karl Albrecht – turtingiausias Vokietijos vyras, valdantis prekybos centro milžiną „AldiSud“, kurio pardavimai siekia 40 milijardų dolerių. Jaunesnysis brolis, Theo, taip pat milijardierius, mirė 2010 m. Po Antrojo pasaulinio karo du broliai motinos bakalėjos krautuvę perdarė į „Aldi“ parduotuvę. Vėliau, apie 1961- uosius metus,  jiedu pasidalijo visas įkurtas parduotuves: Karl'as paėmė didesnį pelną nešančius prekybos centrus pietų Vokietijoje, taip pat ir teisę į prekės ženklą Jungtinėje Karalystėje, Australijoje ir Amerikoje. Theo gavo šiaurinę Vokietijos pusę ir likusią dalį Europos. Aldi turi daugiau kaip 1 100 parduotuvių Amerikoje. 2011 metais planuojama atidaryti „Aldi“ Niujorke.

REKLAMA
REKLAMA

13. StefanPersson –  24,5 milijardai dolerių

StefanPersson – 24,5 milijardai dolerių (nuotr.SCANPIX)StefanPersson – 24,5 milijardai dolerių (nuotr.SCANPIX)

Stefan Persson - turtingas magnatas, Hennes&Mauritz (H&M) parduotuvių tinklo pirmininkas. Milijardierius šiandien žinomas dėl to, kad prieš daugelį metų ant kojų sukėlė tokias garsenybes, kaip Karl Lagerfeld bei Stella McCartney, kad kurtų drabužių kolekcijas, kurios bus parduodamos 2 200 parduotuvių. Jis bendradarbiauja su batų dizaineriu italu Jimmy Chooir apatinio trikotažo modeliuotoja Sonia Rykiel.

Persson tėvas, Erling'as, įsteigė H&M 1947 metais; sūnus tinklą perėmė 1982 metais. Jis taip pat laikomas Mentor Foundation įkūrėju, fondas kovoja su žalingų medžiagų piktnaudžiavimu tarp jaunimo.

Stefan'as turi kalnų slidinėjimo verslą, teniso bei golfo kortus.

14. Vladimir Lisin – 24 milijardai dolerių

Vladimir Lisin – 24 milijardai dolerių (nuotr.SCANPIX)Vladimir Lisin – 24 milijardai dolerių (nuotr.SCANPIX)

VladimirLisin – turtingiausias Rusijos žmogus, viešai mainytos firmos „NovolipetskSteel“ dėka. Lisin yra sėkmės pavyzdys. Pirmasisjo darbas buvo mechaniko - anglių kasykloje. Baigęs kolegiją, jis dirbo plieno liejykloje Sibire. 1991 metais, kuomet jo vadovą paskyrė metalurgijos ministru, Lisin atvyko kartu su juo į Maskvą. Ir jau 1992 metais jie susijungė su stambia prekybininkų grupe, pavadinta „Trans-World Group“, kuri tapo dominuojančia pasaulyje ir kuri vykdė aliuminio bei plieno eksportą. 2000 metais Lisin gavo didelę dalį „NovolipetskSteel“ akcijų. Be to, jis publikuoja laikraštį „Gazeta“; išpirko akcijas keliuose jūros uostuose, transporto kompanijose ir suvienijo jas į „Universal CargoLogistics“ kompaniją.

REKLAMA

15.  Liliane Bettencourt – 23,5milijardai dolerių

Liliane Bettencourt – 23,5milijardai dolerių (nuotr.SCANPIX)Liliane Bettencourt – 23,5milijardai dolerių (nuotr.SCANPIX)

Liliane Bettencourt - turtingiausia Prancūzijos moteris, L'Oreal kosmetikos kompanijos, įsteigtos jos tėvo, įpėdinė. Ji tapo sensacingo šeimos skandalo centru, kai 2010 m. buvo apkaltinta turėjusi santykių su žymiu fotografu ir kadaise garsiu „pleibojumi“ Francois Marie Banier. Tiksliau - ne tiek pačiais santykiais, o tuo, kiek pinigų milijardierė išleido jo dovanoms ir išlaikymui - maždaug milijardą dolerių. Tokiu būdu Liliane užrūstino dukrą Francoise Bettencourt-Meyers, kuri padavė motiną į teismą reikalaudama 1 milijardo dolerių kompensacijos. Ne tik Betrencourt buvo skandalistė, jos tėvas buvo kaltintas turėjęs ryšių su naciais karo metu.

16. Sheldon Adelson -  23,3 milijardai dolerių

Sheldon Adelson - 23,3 milijardai dolerių (nuotr.SCANPIX)Sheldon Adelson - 23,3 milijardai dolerių (nuotr.SCANPIX)

Adelson'o „LasVegasSands“akcijos kilo daugiau kaip 2 000 % nuo savo krizinio žemiausio lygio. „Aš esu per senas, kad vadintumėte mane vaiku, todėl geriau vadinkite mane "grįžtančiu paaugliu“. Jo tikslas yra sugrąžinti LVS „rinkos kepurę“, kuri siekė 52 milijardus dolerių, ir vieninteliu būdu tam padaryti jis laiko Azijos kazino.

REKLAMA

2010 metais Adelson  atidarė 5,7 milijardų dolerių vertės valčių prieplauką Singapūre.

Taksi vairuotojo sūnus savo verslą pradėjo pasiskolinęs iš dėdės 200 dolerių ir pardavinėdamas laikraščius. 1980-ųjų viduryje sukūrė kompiuterių pramonės verslą, kurį vėliau – 1995 metais - pardavė Japonijos „Softbank“už 862 milijonus dolerių. 1997 metais pastatytas 1,5 milijardų vertės „Resort Hotel Casino“ Venecijoje bei 1,2 milijonų kvadratinių pėdų „Sands Convention“ Centras.

17. David Thomson & family - 23 milijardai dolerių

David Thomson yra "Thomson Reuter“ jėgainės savininkas ir pirmininkas, kuri buvo įsteigta jo senelio Roy'aus 1934 metais. Su broliu Peter'iu jis taip pat padeda valdyti šeimos įmonę Woodbridge. 2010 metų gruodį firma pakilo net 85 % pašto ir laikraščių pasaulinėje rinkoje. Davidas Thomson'as dabar yra jos pirmininku.

18. Charles Koch - 22 milijardai dolerių

Charles Koch – antros pagal dydį pagal pardavimus įmonės„Koch Industry“ Amerikoje generalinis direktorius. Tėvas, Fred'as C. Koch'as (1967), išrado metodą kaip neapdorotą naftą paversti benzinu. Sūnūs Charles, David, Frederick ir William paveldėjo „Koch“ pramonės šakas po tėvo mirties. Šiandien kompanija priklauso Charles ir David'ui,  kurioje jie abu turi 42 % dalies. Stambiausias planas ligi šiol – 21 milijardo investicija į statybinių medžiagų gamintoją „GeorgiaPacific“. Charles yra Liberalios specialistų grupės „Cato Institute“ bendrasteigėjas.

REKLAMA

19. David Koch – 22 milijardai dolerių

David Koch – Charles Koch brolis, vienas turtingiausių Niujorko gyventojų, didžiausią turto dalį gaunantis iš „Koch Industry“ pramonės. Jiedu su broliu dalinasi 42% įmonės turto. Jis yra konglomerato viceprezidentas, kuriam vadovauja jo brolis Charles. David yra žinomiausias savo politine ir filantropiška veikla. Išsigydęs nuo prostatos vėžio, David'as įkūrė centrą – nesiekiančią pelno kompaniją, pavadintą „Cancer Center“.

20. Jim Walton - 21.3 milijardas dolerių

Jim'as Walton'as valdo šeimos „Arvest“ banką. Kai per pastaruosius metus Wal-Mart prekybos centro akcijos tesiekė 5 % , jis sutaupė apie 420 milijonų dolerių dividendų ir ketino akcijas pakelti 20%; šiandien Wal-Mart prekybos centras turi beveik 420 milijardų dolerių vertės pardavimų bei samdo daugiau kaip 2.1 milijonus darbuotojų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų