Pasak jo, „Google“ pateikiant užklausą „turtingi rusai“, tarp pasiūlymų išmeta „turtingi rusai Išgle“, „turtingi rusai Berlyne“, „Kosta Brava kviečia turtingus rusus“. Jie visur. Vieno iš Rusijos laikraščių duomenimis, jų yra jau daugiau, nei septyni milijonai, tai yra daugiau, nei Berlyno gyventojų. Tačiau dauguma rusų gyvena skurde, vidutinis darbo užmokestis Rusijoje sudaro 265 eurus per mėnesį.
Turtingu rusu, panašu, tampama dėl naftos, dujų ir naudingų ryšių, skirtingais atvejais svarbų vaidmenį gali suvaidinti ir kriminalas, tačiau reikėtų saugotis apibendrinimų, rašoma straipsnyje.
Pasak autoriaus, jis skaitė, kad Maskvoje egzistuoja „liukso“ klasės taksi turtingiems rusams, kurie yra užmaskuoti kaip greitosios pagalbos automobiliai, kad su sirena galėtų apvažiuoti visus kamščius. Be to, per keletą laikraščių perėjo informacija apie specialų „piratų medžioklės safarį“, organizuojama turtingiems rusams: kukliai atrodantis laivelis lėtai plaukia palei Somalio krantus, o kai piratai bando jį užgrobti, ant laivo juos pasitinka šimtai iki dantų ginkluotų milijonierių, norinčių pašaudyti. Kelionės kaina – daugiau, nei penki tūkstančiai eurų, mažiausiai vienas piratų puolimas garantuotas, o laive nelaimės atvejui visada yra tikrų kareivių iš elitinių padalinių, kurie pasiruošę įsikišti.
Laimei po ilgesnių paieškų paaiškėjo, kad tai tikriausiai yra antis. Internetas dar labiau nepatikimas, nei Kipro kreditų sistema. „Mano pasiūlymas visiems pradedantiesiems žurnalistams: aprašykite turtingo ruso portretą. Daugelis turtingų rusų kritikuoja dabartinę valdžią, kai kuriuos nužudo. ... Tačiau istorija apie „greitąją“, atrodo, yra tiesa“, “, – tvirtina H. Martensteinas