• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nieko nestebina faktas, kad lietuviai dažnai atostogoms renkasi saulėtąją Turkiją. Apie šią šalį nemažai informacijos keliautojams suteikia Lietuvoje veikiančios kelionių agentūros, o ir patys keliautojai dažnai šalimi pasidomi savarankiškai. Esama stereotipo, kad į Turkiją lietuviai vyksta tik pavalgyti, prie baseino pagulėti ir pasiausti, tačiau turkai apie lietuvių turistus yra kitokios nuomonės. Alanijos turizmo ir reklamos organizacijos pirmininko pavaduotojas Šukru'sas Cimrinas naujienų portalui Balsas.lt papasakojo apie tai, kaip atvykėlius iš Lietuvos sutinka turkai.

REKLAMA
REKLAMA

Daugybė lietuvių atostogoms renkasi Turkijos kurortus, Alanijos regionas taip pat labai populiarus, bet į Lietuvą ilsėtis turkai nevyksta, kodėl?

REKLAMA

Alanijos kurortas yra labai populiarus vasarą, nes saulėtų dienų per metus būna daugiau nei 300 šimtai. Didžioji viešbučių dalis yra mieste arba pajūryje, o tai vienas iš didžiausių Alanijos privalumų, kuriuos vertina turistai. Turistai iš Lietuvos dažniausiai renkasi viešbučių tipą „viskas įskaičiuota“ bei įvertina faktą, kad jūra ir miesto pramogos yra čia pat. Turistai mėgaujasi įvairiais būdais pažindami vietinę kultūrą, gali pasidžiaugti kalnais, o bendrą atmosferą nuspalvina tai, kad Alanijoje galima sutikti žmonių iš viso pasaulio.

REKLAMA
REKLAMA

Nors į Lietuvą atvykti tikrai nėra sudėtinga, turistai iš Turkijos jūsų šalyje lankosi retokai. Turkams Lietuva yra vis dar neatrasta žemė. Atvirai kalbant, turkai daugiau keliauja šalies viduje, nes Turkijoje galima rasti visko: nuo vasaros pramogų kurortuose iki slidinėjimo kalnuose. Vykstančių ilsėtis į užsienį skaičius auga, bet tai ne vienadienis procesas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Keliones į jūsų šalį siūlo kelionių agentūros, kurių itin daug veikia Stambule, pristatomas visas Pabaltijo šalių regionas.

Netrukus oro kompanija „Turkish Airlines“ pradės tiesioginius skrydžius į Lietuvą, tad tikimės dar glaudesnio šalių bendradarbiavimo. Tiesioginių skrydžių atsiradimas padės šalims dar labiau suartėti.

REKLAMA

Pačiam Lietuvoje yra tekę būti keletą kartų skirtingais metų laikais ir šios kelionės man paliko pačius geriausius įspūdžius. Lietuva labai graži šalis, turinti seną istoriją. Kai kalbuosi su žmonėmis, visuomet rekomenduoju jiems aplankyti Vilnių ir kitus miestus. Pačiam teko lankytis Neringoje – niekur pasaulyje nesu matęs nieko panašaus ir tai mane pakerėjo.

REKLAMA

Kaip apibūdintumėte lietuvių turistus, atvykstančius į Turkiją? Esama nuomonės, kad nuvykę į šią šalį mūsų tautiečiai nori tik būti sočiai pamaitinti ir pasimėgauti jūra...

Nesutinku su tokia nuomone. Kiek tenka bendrauti su lietuviais, pastebėjau, kad jie labai domisi kultūra, myli gamtą, mėgsta aktyvų poilsį ir yra linksmi ir žingeidūs žmonės. Lietuvius apibūdinčiau kaip išsilavinusius, apsiskaičiusius ir nuoširdžiai besistengiančius pažinti kitą kultūrą žmones. Su jais smagu padiskutuoti apie politiką ir kitus dalykus. Lietuviai – labai inteligentiški turistai, kuriems būdinga lojalumas. Jei lietuviui keliautojui patiko miestas, viešbutis ir aptarnavimas, jis į tą pačią vietą ilsėtis sugrįš keletą metų iš eilės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ar lietuviai savo atostogų metu linkę taupyti, ar atvirkščiai – išlaidauja?

Kaip jau minėjau, lietuviai yra pamėgę viešbučius su „viskas įskaičiuota“, bet nemaža dalis renkasi ir tuos viešbučius, kur patiekiami tik pusryčiai. Tie keliautojai, kurie renkasi „viskas įskaičiuota“, paprastai daugiau laiko praleidžia viešbutyje, o už papildomas paslaugas, tokias kaip maitinimas, nemokantys turistai, aktyviau ieško pramogų mieste ir, žinoma, kelionės metu išleidžia daugiau.

REKLAMA

Per savaitę atostogų Turkijoje vidutiniškai lietuvis turistas išleidžia apie 650 dolerių, palyginti su turistais iš Rusijos, šie išleidžia nepalyginamai daugiau. Kalbant apie Alanijos regiono turizmo specifiką, galima drąsiai sakyti, kad daugiausiai išlaidauja turistai iš Skandinavijos šalių. Nors šie keliautojai nesirenka viešbučių su „viskas įskaičiuota“, jie daug pinigų išleidžia pirkiniams ir pramogoms.

REKLAMA

Ne kartą teko girdėti atsiliepimų, kad lietuvių turistai išsiskiria tuo, jog nuvykę atostogauti į Turkiją nesaikingai vartoja alkoholinius gėrimus ir pridaro nemažai rūpesčių viešbučių personalui savo išrankumu. Ar tai tiesa?

Ne, turizmo srityje dirbu jau seniai ir su viešbučių atstovais taip pat bendrauju ne vienerius metus, ir apie tai, kad viešbučiuose siautėtų lietuviai nė karto neteko girdėti. Tiesa, to negalima pasakyti apie kitų tautybių turistus. Negaliu nieko blogo pasakyti apie lietuvių turistus, tai kultūringi žmonės ir tikrai žino, kaip dera elgtis svečiuojantis užsienyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuviai malonūs, inteligentiški žmonės, kurie per atostogas bent trumpam bando pasijusti vietiniais – išmoksta kelias frazes turkiškai, noriai bendrauja su vietiniais, kurie, beje, taip pat labai komunikabilūs. Lietuvių turistų skaičius Turkijoje, lyginant su atvykstančiais iš kitų šalių, nėra didelis, bet jūsų turistai labai „kokybiški“ ir yra laukiami.

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų