Tai vaizdai iš lietuvio akiai kiek neįprastos pramogos – kupranugarių imtynių. Tačiau Turkijos vakaruose esančiame Selčuko mieste ji kasmet pritraukia tūkstančius azartiškų žiūrovų.
Arenoje grumiasi maždaug 600 kilogramų sveriantys kupranugariai, o pralaimi tas, kuris parkrenta ant žemės arba pirmas pabėga iš arenos. Turkai sako, kad kupranugarių imtynės – tai tradicija, kurios ištakos siekia daugiau nei 2400 metų.
Šiemet Selčuke grūmėsi 152 įspūdingai išpuošti kupranugariai. Tačiau tai patinka toli gražu ne visiems.
„Gyvūnų kovos – didelis nusikaltimas. Kodėl tai vyksta? Šie gyvūnai kenčia, jie susižaloja ir net gali žūti. O žmonės tuo mėgaujasi ir uždirbinėja pinigus“, – teigia gyvūnų teisių aktyvistė Gulgun Hamamcioglu.
Tačiau su gyvūnų teisių aktyvistais kupranugarių savininkai ir šventės organizatoriai griežtai nesutinka.
„Tai ne kova, o imtynės. Juk ir žmonės galynėjasi imtynėse“, – sako kupranugario savininkas Necip Cotura.
„Kupranugariai nei kandžiojasi, nei žaloja vienas kitą. Aikštelėje būna 22 žmonės, kurie, reikalui esant, išskiria kupranugarius. Jie tai padaro iškart, kai teisėjas pajaučia kažką negero“, – kalba šventės atstovas Mehmet Falakali.
Visgi už gyvūnus kovojantys aktyvistai atšauna, kad tokių atgyvenusių tradicijų geriau atsisakyti ir rengti ne kupranugarių kovas, o grožio konkursus.