• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Turkija žengia cenzūros keliu: blokuojamas „Twitter“ tinklas

ES išreiškė susirūpinimą (papildyta 10.31)

10 val. 31 min. ES komisaras Fuele susirūpinęs dėl „Twitter“ blokados Turkijoje

10 val. 31 min. ES komisaras Fuele susirūpinęs dėl „Twitter“ blokados Turkijoje

REKLAMA

Europos Sąjungos (ES) plėtros komisaras Štefanas Fuele (Štefanas Fiulė) penktadienį pareiškė esantis „smarkiai susirūpinęs“ dėl socialinio tinklo „Twitter“ blokados Turkijoje, kurios vyriausybė stengiasi užgesinti didelį korupcijos skandalą, artėjant vietos valdžios rinkimams.

REKLAMA
REKLAMA

„Galimybė laisvai bendrauti ir laisvai rinktis priemones tam daryti yra esminė ES vertybė“, – Š.Fuele parašė savo „Twitter“ paskyroje.

REKLAMA

Turkijos telekomunikacijų priežiūros tarnyba BTK penktadienį paskelbė, kad socialinis tinklas „Twitter“ šalyje blokuojamas teismų sprendimus, priimtus atsižvelgus į piliečių skundus, kad tas portalas pažeidžia jų privatumą.

BTK anksčiau prašė, kad „Twitter“ pašalintų kai kurį turinį, tačiau tas prašymas nebuvo išpildytas, sakoma agentūros tinklalapyje paskelbtame pranešime.

REKLAMA
REKLAMA

„Kadangi kitos išeities nebuvo, prieiga prie „Twitter“ buvo užblokuota pagal teismų sprendimu, kad būtų išvengta tolesnio piliečių persekiojimo“, – nurodė BTK.

„Twitter“, kurį valdanti bendrovė įsikūrusi San Fransiske, ketvirtadienio popietę vietos laiku pareiškė ištirsianti šią problemą, tačiau kol kas nepaskelbė jokio oficialaus pranešimo. Tačiau bendrovė paskelbė žinutę Turkijos vartotojams, informuodama, kad jie turi galimybę skelbti „Twitter“ pranešimus SMS žinutėmis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Turkija užblokavo „Twitter“, premjerui pagrasinus „nušluoti“ šį socialinį tinklą

Turkija ketvirtadienio vakarą užblokavo socialinį tinklą „Twitter“, praėjus kelioms valandoms po to, kai premjeras Recepas Tayyipas Erdoganas (Redžepas Tajipas Erdohanas) pagrasino „nušluoti“ šį portalą – vieną iš kelių, skelbiančių pranešimus apie korupciją vyriausybės vadovo artimiausioje aplinkoje.

REKLAMA

„Twitter“ viešųjų ryšių komanda reagavo, paskelbdama žinutę savo oficialioje paskyroje @policy, kad Turkijos gyventojai gali apeiti blokadą, skelbdami žinutes išmaniaisiais telefonais.

Opozicijos žiniasklaidos kanalai pareiškė, kad šį žingsnį atliko R.T.Erdogano vyriausybė, kai premjeras viename susitikime pareiškė, kad panaikins galimybę naudotis „Twitter“ šalies teritorijoje.

REKLAMA

Valstybinė Anatolijos naujienų agentūra nurodė, kad valdžia „techniškai užblokavo prieigą prie „Twitter“, nes šis socialinis tinklas ignoravo Turkijos teismų nurodymus pašalinti kai kurias nuorodas.

Turkijos telekomunikacijų valdyba (TIB) savo tinklalapyje pateikė keturias teismų nutartis, susijusias su Twitter.com, rodančias, kad vykdomi veiksmai yra oficialūs.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vienoje iš nutarčių sakoma: „Imtasis apsaugos priemonių dėl šio tinklalapio (twitter.com), remiantis ... Stambulo vyriausiosios viešosios prokuratūros sprendimu, o jas įgyvendino TIB.“

Ketvirtadienį vykusiame susitikime, kuris buvo surengtas ruošiantis kovo 30 dieną vyksiantiems vietos valdžios rinkimams, R.T.Erdoganas sakė savo šalininkams: „Mes nušluosime „Twitter“. Man nerūpi, ką sako tarptautinė bendruomenė.“

REKLAMA

R.T.Erdogano biuro pranešime sakoma, kad „Twitter“ liko „abejingas“ Turkijos teismų nutartims, reikalaujančioms, kad būtų pašalintos „kai kurios nuorodos“, ir kad premjeras asmeniškai atkreipė dėmesį į šią problemą.

Anatolijos naujienų agentūra paskelbė, kad vienintelis sprendimas, siekiant „užkirsti kelią neteisingam elgesiui su mūsų piliečiais“, esą pažeidžiančiam Turkijos įstatymus, – techninėmis priemonėmis blokuoti prieigą prie „Twitter“.

REKLAMA

Pirmoji į šį žingsnį reagavo Už skaitmeninės programos įgyvendinimą atsakinga Europos Sąjungos (ES) komisarė Neelie Kroes (Neli Krus), kuri savo „Twitter“ žinutėje parašė, kad Turkijos vykdoma blokada yra „nepagrįsta, beprasmė ir baili“.

Ji pridūrė, kad „Turkijos žmonės ir tarptautinė bendruomenė tai vertins kaip cenzūrą. Tai ir yra cenzūra“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Charizmatiškas, tačiau vis labiau autokratiškas Turkijos lyderis R.T.Erdoganas, vadovaujantis šaliai nuo 2003 metų, pastaruoju metu buvo vis labiau spaudžiamas, kai socialiniai tinklai išplatino garso įrašus, dėl kurių premjeras buvo susietas su vienu dideliu korupcijos skandalu.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų