„Darbo grupės padarė pažangą, siekdamos galutinai suderinti susitarimą ir užkamšyti spragas, taip pat susitarė, kad ta sutartis bus priimta per artimiausią susitikimą, kuris bus surengtas labai greitai“, – sakoma URM pranešime.
Abi šalys surengė naujas derybas ketvirtadienį, mėginant pataisyti buvusių glaudžių regiono sąjungininkių ryšius, smarkiai nukentėjusius 2010-aisiais, kai Izraelio komandosai šturmavo vieną Turkijos pagalbos laivą, plaukusį į žydų valstybės blokuojamą Gazos Ruožą.
Per laivo „Mavi Marmara“ šturmą žuvo dešimt turkų pagalbos aktyvistų, o po to incidento abi šalys kelerius metus svaidėsi rūsčiais kaltinimais.
Ankara nurodė, kad per naujausias derybas Londone aukšto rango Turkijos URM pareigūnas Feridunas Sinirlioglu susitiko su Izraelio premjero Benjamino Netanyahu patarėju Josephu Ciechanoveriu ir Izraelio nacionalinio saugumo patarėju Jacobu Nagelu .
Abi pusės buvo susitikusios gruodį per slaptas derybas, siekdamos susitaikymo, o kitas aukšto lygio derybų etapas vasarį įvyko Ženevoje.
Tačiau derybininkai dar nesusitarė dėl visų Turkijos iškeltų sąlygų, o bene didžiausiu kliuviniu tapo Ankaros raginimas atšaukti blokadą Gazos Ruožui, kurį kontroliuoja palestiniečių islamistų judėjimas „Hamas“.
Turkija jau sulaukė atsiprašymo dėl „Mavi Marmara“ šturmo; taip pat buvo pasiekta pažanga tariantis dėl kompensacijų aukų šeimoms.
Analitikai spėliojo, kad Turkijos norą susitaikyti labai padidino drastiškas santykių su Maskva pablogėjimas po incidento prie sienos su Sirija, per kurį buvo numuštas vienas Rusijos karo lėktuvas, taip pat sužlugdžiusio kelis svarbius bendrus projektus.
Turkija gauna iš Rusijos daugiau negu pusę Ankaros importuojamų gamtinių dujų, o dabar Turkija žvalgosi į Izraelio dujų išteklius.