„Galima rasti kitų tiekėjų“, – sakė prezidentas per televiziją, turėdamas omenyje Katarą ir Azerbaidžaną.
Turkijos naikintuvams lapkričio 24 dieną numušus Rusijos karo lėktuvą prie Sirijos sienos, Maskvos ir Ankaros santykiai patyrė didžiausią krizę nuo šaltojo karo pabaigos.
Turkijos vadovas sakė, kad Rusija nėra parodžiusi „jokio ženklo“, jog krizė paveiktų bendradarbiavimą energetikos srityje, bet jis leido suprasti, kad Ankara ieško naujų tiekėjų.
R.T.Erdoganas šią savaitę lankėsi Persijos įlankos šalyje Katare, kur tarėsi dėl LNG pirkimo, o ministras pirmininkas Ahmetas Davutoglu (Achmetas Davutohlu) vyko į naftos turtingąjį Azerbaidžaną.
Turkijos 90,5 proc. naftos ir 98,5 proc. gamtinių dujų poreikio priklauso nuo išorės tiekėjų, sakė prezidentas.
Kalbėdamas apie galimą gamtinių dujų stoką, R.T.Erdoganas pažymėjo, kad Turkija gali naudotis ir savo atsinaujinančiais energijos ištekliais.
Rusijos energetikos ministras Aleksandras Novakas ketvirtadienį sakė, kad Maskva įšaldė derybas dėl bendro „TurkStream“ dujotiekio tiesimo į Turkiją ir toliau į pietų Europą projekto.
R.T.Erdoganas tą rusų ministro pastabą pavadino „melu“ ir pareiškė, kad iš tikrųjų Turkija suspendavo šį projektą, gerokai anksčiau negu įvyko incidentas su lėktuvu, nes Rusija „nesutiko atsižvelgti į Turkijos reikalavimus“.