Daugelį metų Mianmario opozicija ragino turistus iš užsienio susilaikyti nuo kelionių į šią karinės chuntos valdomą šalį, tačiau šią savaitę nuomonę pakeitė ir patikino norintys, kad žmonės atvažiuotų ir pamatytų šalį kamuojančias problemas savo akimis.
Opozicija turistus boikotuoti keliones į šią pietryčių Azijos šalį paragino dar 1996-aisiais.
„Mianmaris gyvuos dar daugybę metų, todėl paprašykite savo draugų apsilankyti vėliau. Keliauti dabar prilygtų dabartinį režimo šlovinimui“, - tuomet sakė jie.
Daugelis turistų iš tiesų pritarė tokiai opozicijos nuostatai ir vengė kelionių į šią šalį. Kaip bebūtų, dabar režimui nepritarianti partija savo poziciją kardinaliai pakeitė.
„Mes norime, kad jie (turistai – „Balsas.lt“) atvažiuotų ir suprastų sudėtingą šalies politinę, ekonominę ir moralinę padėtį. Tik į mūsų problemas įsigilinę žmonės galės mums iš tikrųjų padėti“, - teigė jie.
Mianmarį savo ruožtu galime laikyti vienu iš labiausiai stulbinančių Azijos kelionių taškų. Pirmiausia turistai turėtų išvysti paskutiniąją buvusios Birmos sostinę – Mandalėjų, garsėjantį XIII a. budistų šventyklomis ir stupomis (pastatais, simbolizuojančiais nušvitusį protą – „Balsas.lt“).
Mandalėjų garsusis keliautojas Markas Polas apibūdino kaip „paauksuotą miestą, užpildytą varpų skambėjimo“. Dėmesio nusipelno ir didžiausias šalies miestas – Rangūnas, kuris turistus pakeri žavia britų, birmiečių ir kinų kultūrų samplaika.
„Balsas.lt“ primena, jog neseniai Mianmaro vėliava tapo stulbinančiai panašia į lietuvišką trispalvę.