Antradienį Sakartvelo parlamentas atmetė prezidentės veto ir priėmė šį skaldantį teisės aktą. Kritikai tvirtina, kad jis yra visiška Rusijos įstatymų, skirtų kitaminčiams nutildyti, kopija.
Briuselis ir Vašingtonas perspėjo, kad šis žingsnis išves Sakartvelą iš kelio link narystės Europos Sąjungoje (ES).
Beveik du mėnesius kasdien vyksta protestai, per kuriuos policija panaudojo ašarines dujas ir vandens patranką, kad išvaikytų mitinguotojus, ir sumušė bei sulaikė kai kuriuos demonstrantus.
Sekmadienio vakarą tūkstančiai žmonių susirinko Tbilisio centrinėje Respublikos aikštėje dalyvauti Sakartvelo grupių ir dainininkų koncerte.
Įvardijo tikslą
Organizatoriai teigė, kad tikslas buvo „surinkti aukų demonstrantams, sulaikytiems per protestus“.
Daugybė koncerto dalyvių išreiškė pasipiktinimą valdančiąja partija „Sakartvelo svajonė“, kuriai vis dažniau metami kaltinimai grąžinant šalį į Rusijos orbitą.
„Jie kai kuriuos iš mūsų įkalino, bet mes nugalėsime – „Sakartvelo svajonė“ skaičiuoja paskutinius mėnesius valdžioje“, – sakė 38-erių grafikos inžinierius Nico Ladaria.
„Jie priėmė rusiško stiliaus įstatymą prieš Sakartvelo žmonių valią ir nepaisydami aiškių perspėjimų, kad jis griauna Sakartvelo narystės ES perspektyvas“, – naujienų agentūrai AFP sakė jis.
Minėtasis įstatymas įpareigoja nevyriausybines organizacijas ir žiniasklaidos priemones, gaunančias bent penktadalį finansavimo iš užsienio šaltinių, užsiregistruoti kaip veikiančias „užsienio jėgų interesais“.
„Sakartvelo svajonė“ tikina, kad išlieka įsipareigojusi stojimui į ES, ir savo ruožtu nurodo, kad „užsienio įtakos“ įstatymas padės padidinti skaidrumą nevyriausybinių organizacijų finansavimo klausimu.
Sakartvelo aktyvistai, nepriklausomi žurnalistai ir opozicijos politikai kaltina vyriausybę vykdant smurto ir grasinimų kampaniją.
Stebima išaugusi įtampa prieš spalį vyksiančius parlamento rinkimus, kurie laikomi svarbiu demokratijos išbandymu.
Sakartvelo siekis prisijungti prie ES yra įtvirtintas šalies Konstitucijoje. Remiantis apklausomis, jį palaiko daugiau nei 80 proc. gyventojų.