Teigiama, kad rizika susidurti su hemorojumi didėja vyresnio amžiaus žmonėms. Visgi, nuo šios nemalonios ligos nėra apsaugotas nei vienas žmogus.
Dažniausiai hemorojų sukelia patinusios venos, kurios yra sudirgusios, gali kraujuoti, skaudėti ar niežėti. Nors įprastai nemalonūs simptomai praeina vos po kelių dienų, tačiau jeigu nerimaujate, ar situacija blogėja – kreipkitės į savo šeimos gydytoją ar kitus specialistus.
Kokie yra pagrindiniai hemorojaus simptomai?
NHS nurodo keletą hemorojaus simptomų:
1. Ryškiai raudonas kraujas, atsiradęs po tuštinimosi.
2. Niežulys išangėje.
3. Jausmas, kad kiekvieną kartą nuėjus į tualetą vis norisi tuštintis.
4. Pastebimos gleivės apatiniuose drabužiuose arba ant tualetinio popieriaus, po nusivalymo.
5. Skausmas aplink išangę.
Koks yra hemorojaus gydymas ir prevencija? Būtina gerti daug skysčių ir valgykite daug skaidulų turinčio maisto, kad išmatos būtų kuo minkštesnės. Taip pat stenkitės atlikę reikalus tualete, naudoti ne įprastą tualetinį popierių, o drėgnas servetėles. Nedelskite ir nekentėkite skausmo, išgerkite vaistų.
Niežulį ir skausmą apraminti gali padėti gulėjimas šiltoje vonioje. Taip pat galite pabandyti naudoti ir ledą, suvyniotą į rankšluostį – jis turėtų sumažinti diskomfortą, rašoma thesun.co.uk.
Kaip ir sergant bet kuria kita liga, nepamirškite reguliariai sportuoti bei sumažinti alkoholio ir kofeino vartojimo, kad išvengtumėte vidurių užkietėjimo
Kaip atskirti hemorojų nuo vėžio?
Hemorojus ir tam tikros vėžio rūšys gali turėti labai panašius simptomus. Hemorojaus problema yra dažnesnė nei vėžys, todėl tikėtina, kad labiausiai šias dvi ligas viena nuo kitos gali atskirti pasirodęs kraujavimas ir tiesiosios žarnos skausmas.
Vėžio simptomai, kurie atskiria ligą nuo hemorojaus:
1. Skausmas ir deginimo pojūtis tuštinantis.
2. Kraujas išmatose.
3. Kraujavimas iš tiesiosios žarnos.
4. Jausmas, kad nuolat norite į tualetą.
5. Spaudimas ar skausmas skrandžio srityje.
6. Nuovargis ar silpnumas.