• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Darbe praleidžiame maždaug trečdalį savo laiko. Todėl nuo atmosferos darbo vietoje labai priklauso mūsų nuotaika, požiūris į darbą ir netgi karjeros galimybės. Kiekviena darbovietė turi savo nerašytas taisykles, nusistovėjusį santykių tipą. Kiekvienas, siekiantis karjeros, privalo paisyti nerašytų kolektyvo tarpusavio santykių taisyklių.

REKLAMA
REKLAMA

Formalūs santykiai. Darbo vietoje vyrauja tik darbinė atmosfera, yra nustatyta griežta hierarchija, asmeninio gyvenimo džiaugsmai ir rūpesčiai paliekami už durų. Čia niekas nesirūpins, kodėl esi nusiminusi, ką veikei šį savaitgalį, kur praleidai atostogas.

REKLAMA

• Karjeros gairės. Kad ir kaip norėtųsi kiek prasiblaškyti, palinksminti bendradarbius, sukurti jaukesnę atmosferą, greičiausiai to padaryti nepavyks. Tokiuose kolektyvuose išsišokėlių nemėgsta. Tačiau čia yra ir savų pliusų. Pripratus prie tokios situacijos tapsi mažiau pažeidžiama, galėsi susikaupti išskirtinai tik darbui ir niekas nepriekaištaus, kad išsiskyrusi su naujuoju vaikinu ėmei dirbti aplaidžiau – bendradarbiai tavo asmeninio gyvenimo peripetijų paprasčiausiai nežinos. Taigi siekiant karjeros tokiame kolektyve visą dėmesį reikėtų sukoncentruoti tik darbui. Tiesa, užvėrus kontoros duris darbą galima ir pamiršti.

REKLAMA
REKLAMA

• Familiarūs santykiai. Bendradarbiai į vienas kitą kreipiasi vardu, nepaisydami skirtingo amžiaus ir užimamų pareigų, kartu švenčia įvairiausias šventes, tvyro draugiška atmosfera ir stengiamasi, kad visi jaustųsi kaip namie.

• Sėkmės garantas. Nors ir kaip smagu, kai gali išsipasakoti kolegoms visą savo gyvenimą, po darbo užeiti į boulingo klubą su viršininku, o savaitgalį pasikviesti bendradarbius į savo gimtadienį, vis dėlto nevertėtų prarasti budrumo. Pernelyg didelis atvirumas ir familiarumas tokiame kolektyve gali pakišti koją, todėl net jei atrodo, kad visi elgiasi laisvai ir nerūpestingai, šiokia tokia distancija nepakenks. Nederėtų pamiršti, kad bet kurie tavo ištarti žodžiai kada nors gali būti panaudoti prieš tave. Be to, didžiulė klaida būtų ignoruoti darbovietės vakarėlius ir viršvalandžius – nuolat sukiodamasi tarp bendradarbių turi daugiausia šansų pirmoji sužinoti visas naujienas, plėtros planus ir tapti neatsiejama kolektyvo dalimi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Viskas - savieigai. Viršininkas vadovauja tik darbui, o į darbuotojų tarpusavio santykius visai nekreipia dėmesio. Kolektyvą valdo tarpusavio simpatijos ir antipatijos, dažnai pasitaiko intrigų, galima sakyti, tvyro chaosas.

• Sėkmės garantas. Patekus į tokį kolektyvą teks pasitelkti visus diplomatinius gabumus. Teisingiausia būtų nesivelti į jokius konfliktus, išlaikyti draugiškus santykius su visais ir vengti „povandeninių srovių“. Čia labiausiai gerbiami korektiški ir draugiški darbuotojai. Didžiausia tikimybė pakilti karjeros laiptais – palaikyti stipresniųjų ir įtakingesniųjų pusę. Tačiau turint omeny, kad chaotiškoje atmosferoje jėgų pusiausvyra nuolat kinta, vis dėlto patikimiausia – išlikti „aukso viduriuku“ ir pasistengti neįsivelti į tarpusavio intrigas.

REKLAMA

3 sėkmės riešutėliai

Nesvarbu, kokia atmosfera vyrauja tavo darbovietėje, vis dėlto yra dalykų, kuriuos įvertins kiekvienas bendradarbis:

1. Pasveikink kolegą gimtadienio ar vardadienio proga. Jei neturi dovanos, užteks rankos paspaudimo ir nuoširdžiai palinkėti sėkmės.

2. Nuoširdžiai rūpinkis darbo sėkme. Net jei aplinkui visi nusivylę darbo sąlygomis, viršininko vadovavimu ir tvyrančia atmosfera, nuoširdžiai, gerai ir su įkvėpimu dirbantis darbuotojas visada bus deramai įvertintas.

3. Apie viršininką kalbėk tik gerai. Kad ir kaip familiariai bendrautų darbuotojai, viršininkas visada išlieka svarbiausiu žmogumi, ir bet koks apie jį ištartas blogas žodis gali sugrįžti jaučiu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų