• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trylikametis moksleivis iš Vokietijos surado NASA skaičiavimų dėl asteroido galimo susidūrimo su Žeme netikslumą, antradienį pranešė šalies laikraštis.

REKLAMA
REKLAMA

Nico Marquardtas (Nikas Markvartas) iš Postdamo miesto, remdamasis Potsdamo astrofizikos instituto (AIP) duomenimis, apskaičiavo, jog tikimybę, kad asteroidas „Apophis“ susidurs su Žeme, sudaro 1 atvejis iš 450, pranešė „Potsdamer Neuerster Nachrichten“.

REKLAMA

Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso agentūra, kuri buvo paskelbusi, kad tokio susidūrimo galimybė yra vienas iš 45 tūkstančių, Europos kosmoso agentūrai pripažino, kad vokiečių vunderkindas teisus.

N.Marquardtas atkreipė dėmesį į „Apophis“ susidūrimo galimybę su vienu ar keliais iš daugiau kaip 40 tūkst. palydovų, kurie sukasi aplink Žemę, kai jis skries pro pat mūsų planetą 2029 metų balandžio 13 dieną.

REKLAMA
REKLAMA

Šie palydovai skrieja 3,07 km per sekundę greičiu maždaug 35 880 km nuotoliu nuo Žemės, o „Apophis“ praskries nuo planetos 32 500 km atstumu. Jeigu asteroidas susidurs su palydovu 2029 metais, tai pakeis jo trajektoriją, ir jis trenksis į Žemę per kitą apsisukimo ratą 2036 metais.

Jeigu „Apophis“ iš tikrųjų susidurs su Žeme ir nukris, pavyzdžiui, į Atlanto vandenyną, tai 320 metrų skersmens ir 20 mlrd. tonų svorio geležies ir iridžio gabalas sukels tokį cunamį, kuris sunaikins salas ir pakrantės rajonus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Trylikametis pastebėjo NASA netikslumą, kai rengė savo mokslinį projektą „Apophis“ - asteroidas žudikas“ (Apophis—The Killer Astroid), kurį jis pateikė vietos mokslo konkursui.

Dabar „Apophis“-99942“ yra pavojingiausias Žemei asteroidas. Į mokslininkų akiratį jis pateko 2004 metų gruodį, kai buvo sužinota, jog yra didelė tikimybė, kad jis susidurs su Žeme 2029 metais.

Tikslesni skaičiavimai parodė, kad susidūrimo 2029 metais nebus. Tačiau tebėra tikimybė, kad pralėkdamas pro šalį 2029 metais „Apophis“ pateks į vadinamuosius gravitacinius spąstus, po kurių asteroido trajektorija pasikeis taip, kad jis neišvengiamai susidurs su Žeme.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų