Lietuvos narystę Europos Sąjungoje (ES) teigiamai vertina 72 proc. šalies gyventojų, parodė Vyriausybės užsakymu viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ atlikta apklausa.
Remiantis gruodį atlikto tyrimo duomenimis, 72 proc. apklaustųjų atsakė narystę ES vertinantys teigiamai, 15 proc. - neigiamai. 13 proc. respondentų teigė neturintys aiškios pozicijos šiuo klausimu, pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba.
Spalį Lietuvos narystę ES rėmė 75 proc. apklaustųjų, neigiamai vertino 14,9 proc. respondentų.
Gruodį už narystę ES daugiausia pasisakė 18-49 metų amžiaus žmonės, turintys aukštąjį išsilavinimą, specialistai. Prieš narystę dažniausiai buvo nusiteikę 50-59 ir virš 70 metų amžiaus žmonės, turintys pradinį arba nebaigtą vidurinį išsilavinimą, taip pat bedarbiai.
„Nors narystės išvakarėse dauguma gyventojų buvo už narystę, tačiau asmeniškai sau žymesnių pozityvių pokyčių nesitikėjo. Tačiau nemažai teigiamų pokyčių įvyko, ir gyventojai juos vertina“, - pranešime cituojamas apklausos rezultatus komentavęs „Vilmorus“ direktorius Vladas Gaidys.
30 proc. apklaustųjų šiuo metu turi dirbančius šeimos narius užsienyje. Pasak V.Gaidžio, žmonės yra susipažinę su gyvenimu Vakarų šalyse, ir iš apklausos rezultatų galima spręsti, kad šis gyvenimas jiems patinka.
Gruodžio 4 - 7 dienomis savo namuose buvo apklausti 1003 šalies gyventojai nuo 18 metų.
Lietuvos žmonės teigiamai vertina šalies narystę ES nuo Lietuvos įstojimo į Bendriją 2004-aisiais. Vidutiniškai remiančiųjų narystę yra 72 proc., pasisakančių prieš - 14 proc.