Šiemet švęsdami Lietuvos valstybės atkūrimo 90-metį, minime ir vieno iš jos simbolių – vėliavos – priėmimo sukaktį. Vasario 16-osios Aktą priėmusioji Lietuvos Taryba tų pačių – 1918 metų – balandžio 25-ąją visais balsais patvirtino tautinės vėliavos projektą. Sudarytai iš trijų vienodo pločio geltonos, žalios ir raudonos spalvos juostų vėliavai 1922 metais priimtoji pirmoji Lietuvos Valstybės Konstitucija suteikė valstybės vėliavos statusą. Ši nuostata išliko ir 1928 m. Lietuvos Respublikos Konstitucijoje. O 1938 m. Lietuvos Respublikos Konstitucijoje geltona, žalia ir raudona buvo įvardytos kaip Lietuvos tautinės spalvos.
Okupaciniu laikotarpiu įvairiomis progomis (ypač Vasario 16-osios) žinomų ir nežinomų disidentų tautinė trispalvė kai kuriuose objektuose, viešose vietose būdavo iškeliama slapta, kaip pasipriešinimo režimui ženklas.
1988 m. vasarą visuomenės disidentų organizacijos, taip pat Lietuvos persitvarkymo sąjūdis (vėliau – Sąjūdis), ėmė viešai naudoti geltoną, žalią ir raudoną vėliavą, kuri buvo laikoma tautine, nes dar egzistavo oficiali Lietuvos SSR vėliava. 1988 m. spalio 7 d. geltona, žalia, raudona vėliava vėl buvo iškilmingai iškelta Vilniaus Gedimino pilies bokšte. Tų pačių metų lapkričio 18 d. LSSR Aukščiausioji Taryba, atsižvelgusi į visuomenės reikalavimus, pakeitė LSSR Konstituciją ir pripažino geltoną, žalią ir raudoną vėliavą valstybės vėliava. 1989 m. sausio 25 d. LSSR Aukščiausiosios Tarybos Prezidiumas, remdamasis tarpukario valstybės vėliavos pavyzdžiais, patvirtino jos spalvas – geltona, artima oranžinei, sodriai žalia ir raudona, artima purpurinei.
1992 metais Lietuvos Respublikos piliečių referendumu priimtos dabar galiojančios Konstitucijos 15 straipsnis taip pat nustatė, kad „valstybės vėliavos spalvos – geltona, žalia, raudona“.
Lietuvos valstybės vėliavą, kitas vėliavas, jų aprašymus, oficialaus naudojimo Lietuvos Respublikoje principus ir tvarką, atsakomybę už vėliavų iškėlimo tvarkos pažeidimus ar vėliavų išniekinimą, vėliavų gamybą ir priežiūrą reglamentuoja Lietuvos valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymas.
2004 m. liepos 8 d. Seimas priėmė naujos redakcijos Valstybės vėliavos įstatymą, kuriuo buvo įteisinta ir Lietuvos valstybės istorinė vėliava.