Viso pasaulio žvilgsniai prikaustyti prie trimačio spausdinimo technologinių naujovių. Suprantama, kada naujoji technologija eiliniams žmonėms duoda galimybę patiems imtis gamybos, naudojantis visiems prieinama programine įranga, tai verčia vyriausybes, uoliai ginančias korporacijų interesus, jaustis labai nervingai.
Būtent taip yra su ginklų trimačiu spausdinimu. Šiuolaikiniame pasaulyje kompanija „Defense Distributed“ jau siūlo nemokamų kompiuterinių rinkmenų šūsnį ginklams „lipdyti“.
Jums siūlomas vaizdo klipas yra šios kompanijos spausdintinio ginklo kūrimo ir tobulinimo kronikos dalis. Jame galima matyti, kaip iš šautuvo AR-15, kurio kai kurios detales pagamino 3D spausdintuvas, iššaudoma 600 šovinių.
Kūrėjai pareiškia, kad rengiasi padidinti garantuotų šūvių skaičių iki tūkstančio. Galimybė kiekvienam žmogui laisvai atsispausdinti ginklų gali tapti visuotinio laisvės plitimo ir pasipriešinimo valdančiojo elito tironijai kertiniu akmeniu. Daugelis įstatymų leidėjų jau atvirai pareiškė, kad įgyvendinti kokius nors ginklų trimačio spausdinimo apribojimus bus be galo sunku, ir, ko gero, tiesiog neįmanoma.
Faktiškai tai pasiekti galima tik visiškai uždraudus patį trimatį spausdinimą.
Uždrausti žmonėms gaminti ginklus arba, kas dar blogiau, turėti ir naudotis instrumentais, suteikiančiais galimybę kurti ginklus, vienu metu yra ir juokinga, ir neįgyvendinama. Taip pat kaip ir su automobiliais ar dar kuo nors, įstatymai čia yra tam, kad įsitikintume, jog mes nepakenksime kitiems, piktnaudžiaudami savo turimomis teisėmis.
Jeigu bet kuris žmogus bet kurioje vietoje turės galimybę apsiginti ir greitai mobilizuotis kylančios grėsmės akivaizdoje, vyriausybės visame pasaulyje bus priverstos dukart pagalvoti prieš stodamos į tironijos stiprinimo kelią. Ir todėl savaime suprantama, kad pačios vyriausybės ketina gauti šimtą procentų privalumų iš ginklų spausdinimo.
Čia siūloma vaizdo medžiaga pagrindinį dėmesį sutelkia į visai kitus 3D spausdinimo aspektus, ir primena jau nuvalkiotą rinkodaros frazę, kad visa tai gali padėti išgelbėti gyvybes taikdarystės misijose, bet manyti, kad turimos technologijos nebus panaudotos ginklų ir nepilotuojamų lėktuvų gamybai, paprasčiausiai būtų naivu.
Tačiau eiliniam vartotojui (ir mokesčių mokėtojui), matyt, nereikės laukti trupinių nuo valdančio elito ir karinio pramoninio komplekso stalo – trimačio spausdinimo privalumai ateis į mūsų kasdieninį gyvenimą valdžiai pritarus ar be jos pritarimo.