Klaipėdos, Kretingos, Šilutės rajonuose ištvinus upėms ir vandens lygiui jose artėjant prie stichinio lygio, kyla pavojus, kad gali būti užpilti ir šuliniai.
Reaguodamas į šią situaciją, NVSC penktadienį paragino gyventojus nevartoti užlietų šulinių vandens maistui, kadangi toks vanduo gali būti užterštas cheminėmis medžiagomis, mikrooganizmais. Centras pataria maistui vartoti fasuotą geriamąjį vandenį.
Anot NVSC, vienos iš sveikatai pavojingų cheminių medžiagų, kuriomis dėl atlydžio ir liūčių gali būti užterštas šulinių vanduo, yra nitritai ir nitratai.
Apsinuodijus šiais azoto junginiais gali pasireikšti minėtos taršos sukelta būklė – methemoglobinemija. Jos metu atsiranda deguonies trūkumas organizmo audiniuose. Ši būklė ypač pavojinga kūdikiams iki pusės metų.
Centras atkreipia dėmesį, kad virinant vandenį nitritai ir nitratai iš jo nepasišalina.
Anot NVSC, pasibaigus potvyniui rekomenduojama šulinius išvalyti ir dezinfekuoti bei atlikti šulinių vandens tyrimus.
Centras primena, kad šeimos, turinčios kūdikių iki pusės metų amžiaus, ar nėščiosios, kurių maistui naudojamas šulinio vanduo, gali kreiptis į NVSC, kad jis būtų ištirtas dėl taršos nitritais ir nitratais. Tyrimai atliekami valstybės lėšomis.
Nemuno žemupyje neslūgstant vandens lygiui ir susidarius ledų sangrūdų grėsmei, Šilutės rajono savivaldybėje penktadienį paskelbta ekstremali situacija, kitose Vakarų Lietuvos savivaldybėse situacija kol kas išlieka stabili, tačiau neatmetama, kad po orų permainų vandens lygis gali kilti.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!