„Šiuo metu išties daug dėmesio skiriama riesto užpakaliuko formavimui. Moterys vienareikšmiškai jį treniruoja dėl dailesnės figūros, tačiau, tikra tiesa, kad yra ir kitų svarių priežasčių, kodėl reikia treniruoti sėdmenis. Sėdmenys yra didžiausia žmogaus raumenų grupė. Šie dalyvauja atliekant daugelį kūno judesių, todėl stiprūs sėdmenys pirmiausia reiškia stiprų kūną“, – kalba trenerė.
Ištreniruotų sėdmenų nauda sveikatai
Neringa Gorelė teigia, kad ištreniruoti sėdmenys padeda koreguoti netaisyklingą laikyseną tiek kifozės, tiek lardozės ar skoliozes atveju. Sėdmenys stabilizuoja stuburą ir tokiu būdu padeda išlaikyti kūną tiesų bei sumažina nugaros apačios skausmų riziką.
„Kada sėdmenys ištreniruoti, dubuo yra stabilus, o tai reiškia, kad tokiu atveju keliai apsaugoti nuo traumų. Priešingu atveju, kai sėdmenų raumenys neišvystyti, dubuo juda ir kelio sanario apkrova yra labai didelė.
Taip pat ištreniruoti sėdmenys padidina treniruotumą – suteikia jėgos, ištvermės ir greičio bėgiojant, šuoliuose bei važinėjant dviračiu. Be to, raumenys padeda sudeginti daugiau kalorijų, net tada kai nesportuojate, nes raumuo, priešingai nei riebalinis audinys, yra metaboliškai aktyvus, todėl degina kalorijas net ilsintis. Vis dėlto, nepaisant ištreniruotų sėdmenų teikiamos naudos, svarbu nepamiršti ir kitų raumenų grupių“, – pataria N. Gorelė.
1. Pritūpimai įvairiomis variacijomis: suglaustomis kojomis, plačiai, pečių plotyje.
2. Įtūpstai į priekį, šoną ir atgal.
3. Dubens tiltelis
4. Kojų kėlimas į lubas ir į šoną