• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prasidėjus trečiai karantino savaitei, vis daugiau įmonių susiduria su sunkumais. Nors Vyriausybė ir ministerijos žadėjo darbuotojams ir verslui pagalbą, daug kas jos nebesulauks.

Prasidėjus trečiai karantino savaitei, vis daugiau įmonių susiduria su sunkumais. Nors Vyriausybė ir ministerijos žadėjo darbuotojams ir verslui pagalbą, daug kas jos nebesulauks.

REKLAMA

Užimtumo tarnybos duomenimis, nuo kovo 16 d., kai buvo paskelbtas karantinas apie grupės darbuotojų atleidimą jau pranešė 7 įmonės.

Kol kas daugiausia, net 370 darbuotojų, praneša atleisianti bendrovė „Getjet Airlines“. Užsakomųjų skrydžių, orlaivių nuomos paslaugas teikiančioje įmonėje buvo per 1,9 tūkst. eurų neatskaičius mokesčių.

Kaune įsikūrusi daniško kapitalo minkštų baldų gaminanti bendrovė „Theca Furniture“ pranešė atleidžianti 87 darbuotojus. Atlyginimų vidurkis įmonėje – 1,4 tūkst. eurų neatskaičius mokesčių.

Vandens statinių statyba „Nodama“, kuriai kovo 28 d. pradėtos bankroto procedūros, iš viso atleidžia 50 darbuotojų.

Pagal Darbo kodeksą Užimtumo tarnybai privalu iš anksto pranešti, kai atleidžiama 10 ir daugiau darbuotojų mažesnėse įmonėse ir kai atleidžiama 10 proc. ir daugiau darbuotojų didesnėse įmonėse.

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA

„Sodros“ duomenimis, nuo kovo 16 d. Lietuvoje buvo nutraukto sutartys su 17,6 tūkst. darbuotojų. Tai yra, atleista 4,1 tūkst. daugiau žmonių nei priimta per tą patį laikotarpį.

„CreditInfo Lietuva“ pastebi, kad Lietuvoje ne tik mažėja užimtų darbuotojų, tačiau tuo pačiu metu gerokai smuko naujų įmonių steigimas.

Pavyzdžiui, kovo 24 d. Lietuvoje buvo įregistruota vos 16 naujų įmonių. Šis skaičius yra mažiausias šiemet – pvz., per pirmus du mėnesius mažiausias vieną dieną registruotų naujų įmonių skaičius buvo sausio 2 d., kai registruotos 34 įmonės.

REKLAMA
REKLAMA

Minėtos bendrovės duomenimis, šiuo metu itin padidėjo įmonių vėlavimo atsiskaityti rizika. Jeigu metų pradžioje žemai rizikai buvo priskiriama 58 proc. bendrovių, tai dabar tokių vos 34 proc. Aukštos ir aukščiausios vėlavimo rizikos įmonių padidėjo nuo 16 proc. iki 27 proc.

„CreditInfo Lietuva“ vertinimu, didžiausią bankroto riziką dabar patiria restoranai, viešbučiai ir transporto įmonės.

Priemonės startuoja, kada pinigai – neaišku

Pirmadienį energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas pranešė daugiau informacijos, kokios pagalbos iš valdžios institucijų gali tikėtis verslas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Siekiant padėti smulkiajam ir vidutiniam verslui, patiriančiam sunkumų dėl koronaviruso, ir sumažinti skolinimosi naštą, nuspręsta kompensuoti 100 proc. palūkanų paskolos ar lizingo mokėjimų atostogų laikotarpiu (iki 6 mėn.) nepriklausomai nuo finansų įstaigos tipo, skolinimo sandorio tipo, paskolos paskirties bei paskolos gavėjo veiklos pobūdžio.

Taip pat pakeisti palūkanų kompensacijų mokėjimo terminai – palūkanų kompensacija įmonėms bus mokama ne kas ketvirtį, o kas mėnesį. Palūkanos bus kompensuojamos nuo karantino paskelbimo pradžios – nuo kovo 16 d. iki metų pabaigos suteiktoms paskolų „atostogoms“. Pati priemonė startuos šios savaitės pabaigoje.

REKLAMA

Įgyvendinant Vyriausybės patvirtintą ekonomikos skatinimo ir koronaviruso plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonių planą, be jau esamų ir naudojamų 356 mln. eurų, „Invega“ garantijoms teikti papildomai dar skirta 470 mln. eurų. 

Taip pat bus išplėstas finansų įstaigų, kurios teiks paskolas, sudarys lizingo ar faktoringo sandorius su portfelinėmis garantijomis, ratas. Šios finansinės priemonės bus teikiamos smulkiosioms ir vidutinėms bei didelėms įmonėms, kurios patyrė sunkumų dėl koronaviruso. Ši priemonė startuos kitą savaitę.

Kada tiksliai pinigai pasieks įmones, nėra aišku. Pranešti apie prastovas ir pretenduoti į subsidijas darbuotojų atlyginimams įmonės galės nuo balandžio 5 d.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų