Lietuvos krepšininkai (3/2) pratęsė pergalių seriją – Dainiaus Novicko auklėtiniai pakankamai įtikinamai 21:16 įveikė Kinijos krepšininkus, iškovojo trečiąją pergalę iš eilės ir žengė tvirtą žingsnį link kito etapo. Priminsime, kad lietuviai jau įveikė Lenkiją, JAV, o turnyrą pradėjo pralaimėdami Latvijos ir Prancūzijos rinktinėms.

Pirmuosius taškus įmetė E.Džiaugys. Netrukus varžovą po krepšiu išmaudęs A.Pukelis didino pranašumą 2:0. A.Pukelis tolimu metimu didino skirtumą 4:0. Dar vienas lietuivų tolimas metimas leido pirmauti 6:1, o vėliau pridėtas ir vienas taškas - 7:1. Į kontaktą ėjęs G.Matulis trečiąją žaidimo minutę didino pranašumą 8:1. Po kelių akimirkų rezultatas tapo 10:2.

A.Pukelio ir E.Džiaugio iniciatyva Lietuva toliau išlaikė saugų pranašumą. Priešpaskutinę minutę kinai priartėjo iki trijų taškų 19:16, tada rungtynes uždarė tritaškį pataikęs Š.Vingelis. Šiandien D.Novickio auklėtiniai po pietų taip pat susitiks su Nyderlandų rinktine, rungtynės prasidės 14:35 valandą. Lietuviams 9 taškus pelnė E.Džiaugys, 8 – A.Pukelis, po 2 – G.Matulis ir Š.Vingelis.

3x3 krepšinis žaidžiamas per pusę aikštės, o atakai skiriama 12 sekundžių. Visos rungtynės trunka 10 minučių arba iki tol, kol viena komanda pelno 21 tašką. Jeigu rezultatas yra 20:20, viena iš komandų turi susikrauti bent dviejų taškų pranašumą.

Pirmajame olimpinių turnyro etape visos aštuonios komandos po kartą susitiks tarpusavyje.

Tiesiai į pusfinalį pateks dvi geriausios grupės etapo rinktinės, o užėmusios 3-6 pozicijas varžysis ketvirtfinalyje. Likusioms dviem ekipoms žaidynės baigsis.

Po keturių turų pirmauja nė karto nesuklupę Latvijos krepšininkai ir tris pergales iškovojusi Serbijos komanda. Prancūzijos, Lietuvos, Nyderlandų ir Lenkijos rinktinės laimėjo po du kartus, Kinija – kartą, o amerikiečiai žengia tuščiomis.

14.35 val. Lietuva susitiks su Nyderlandais (grupės etapas, šeštasis turas).

Lietuvos rinktinės rungtynes prieš Kiniją stebėkite šios naujienos viršuje eančiame lange.