Praėjusiais metais atlikta analogiška apklausa parodė, kad 1 paskolą per pastaruosius trejus metus yra ėmę 56 proc. apklaustųjų, kai šiemet šis skaičius siekia jau 61 proc. Tuo metu 2-3 paskolas minėtu laikotarpiu pernai teigė ėmę 29 proc., o šiais metais – 34 proc. gyventojų. 4-5 paskolų pernai prireikė 5 proc., o šiemet – 7 proc. apklaustųjų.
Tyrimas taip pat parodė, kad gerokai išaugo žmonių, ėmusių paskolą iš to paties kreditoriaus, skaičius. Pernai jis siekė 48 proc., o šiemet lojalių gyventojų skaičius ūgtelėjo iki 70 proc. Savo ruožtu sumažėjo skaičius žmonių, kurie skolinosi iš 2-3 skirtingų bendrovių (21 proc. lyginant su 30 proc.).
„Tai rodo, kad konkurencija vartojimo paskolų sektoriuje auga – kreditoriai diegia klientams lojalumo programas, kurių sąlygos dažnai tikrai yra patrauklios. Kita vertus, prieš priimant paskolos sprendimą, visuomet rekomenduojama pasidomėti alternatyviais pasiūlymais ir įvertinti kredito kainos metinę normą“, - teigia banko „Bigbank“ AS Lietuvos filialo vadovas Rolandas Norvilas.
Apklausa atskleidė, kad per pastaruosius metus kiek ūgtelėjo paskolų terminas. Trumpesniam nei vienerių metų periodui paskolas šiemet ėmė 38 proc., pernai – 37 proc. gyventojų. 1-3 metams šiemet skolinosi 31 proc., pernai – 38 proc., o 3 ir daugiau metams šiemet paskolą ėmė 31 proc., pernai – 28 proc. gyventojų.
Tarp dažniausių paskolos priežasčių šiemet, kaip ir pernai, įvardijamas namų remontas (27 proc.), automobilio pirkimas (25 proc.), buitinė technika ir elektronika (15 proc.).