Dar labiau įsigilinęs į žmonių psichologiją, sujungęs tam tikrus taškus, pamažu supratau, kad reikia šiek tiek daugiau nei traukos ir komforto. Septintame dešimtmetyje fizikas ir neurologas Paul‘as D. MacLean‘as suformulavo teoriją, kuri vėliau buvo pagrįsta, kad žmogaus smegenys yra sudarytos iš trijų dalių, kurių kiekviena atsakinga už skirtingas funkcijas. Pirmoji dalis – reptilijos smegenys, atsakingos už instinktus. Antroji – žinduolio smegenys, atsakingos už emocijas. Trečioji – aukščiausiosios smegenys, atsakingos už racionalų mąstymą – gebėjimą kalbėti, planuoti ir sukurti aštuntą pasaulio stebuklą – puponautus. Remiantis šia teorija galima paaiškinti, kad norint suvilioti nuostabią mergina ir su ja likti ilgam kartu, reikia suvilioti kiekvieną smegenų dalį arba, liaudiškai tariant, sudrėkinti tai, kas drėksta, priversti širdį plakti greičiau ir smegenis apipinti makaronais. Taigi Pickuperiai atskleidė didžiąją dėlionės dalį. Jie suprato apie emocijas (trauką), protą (komfortą), bet neįvardino pirmojo patrauklumo komponento – instinktų (to, kas kartais vadinama „chemija“). 8 santykių rūšys
Kadangi turime tris pagrindinius patrauklumo jungiklius, vadinasi galime sugeneruoti aštuonias skirtingas santykių rūšis. Apžvelkime jas:
Jei visus jungiklius (instinktus, emocijas ir racionalumą) išjungsime, neliks nieko, arba, tiksliau, liks apatija.
Jei įjungsime tik instinktus, tai du gyviai mielai vienas kitą išdulkins ir paliks ilsėtis ramybėje. Panašiai kaip juodosios našlės, kurios po apvaisinimo patinėlį ramiai suėda. Žmonių pasaulyje tokie partneriai vadinami meilužiais.
Jei įjungsime tik emocijas, tai du žmonės bus geri draugai. Juk draugai tuo ir pasižymi, kad tik šalia jų galime atsipalaiduoti ir smagiai pasijuokti.
Jei įjungsime racionalųjį potraukį, tai tokie žmonės gali būti geri kolegos. Kaip tik ši (kartais ir penktoji) padėtis vadinama draugų zona. Tačiau tai ne visai tiesa. Su žmogumi, kuris nesukelia gerų emocijų nebūnama draugais. Bet po to kai atstumi, kaip paguodos prizą draugo etiketę užklijuoti galima.
Įjungus du jungiklius prasidės įdomesni dalykai. Jei įjungsime emocijas ir protą, tai du žmonės vadins vienas kitą fantastiškais, bet į lovą nesiguls. Mergina sakys: „Tu toks nuostabus. Tavo mergina bus labai laiminga, bet, sorry, draugausiu su Antanuku, kuris mane apgaudinėja su Maryte.“ Tokia ta tiesa – jei neveikia instinktai į lovą nesigulama. Kad ir kokia nuostabi bebūtų, jei mergužėlė gali lygiai taip pat sėkmingai vaikščioti kaip ir ridentis, tai normalus vyras su ja nesibarškins. O gal turėčiau sakyti nesiteliūškuos?
Jei įjungsime instinktus ir emocijas, tuomet turėsime labai dažną situaciją, kai po kelių metų bendri keliai išsiskirs arba bus gyvenama sukandus dantis. Jam terūpi futbolas ir butelis alaus prieš miegą, o ji nori augti, tobulėti. Pamenu su viena tokia mergina susipažinau traukinyje. Prireikė ketverių metų tam, kad nuo rankos nusimautų žiedą ir pakeleiviui pasipasakotų: „Gyvenome, kaip pasakoje. Galvojau, kad svarbiausia yra meilė. Tačiau tik dabar suprantu, kad neturime nieko bendro.“ Taip, aistringoji meilė išgaruoja, lieka vertybės, su kuriomis ir reikia gyventi.
Jei įjungsime instinktus ir protą, gausime taip pat labai dažną atvejį. Tokiai porai smagu pasidulkinti. Be to vyrui gerai, kad ji išskalbia kojines, o jai patogu, kad sumoka už buto nuomą. Abu paslapčia svajoja apie pilnatviškus santykius, norėtų sulaukti tikros meilės, bet guodžia save: „Galbūt jau nebe laikas, o gal kaip tik tam jausmui įsiplieksti reikia laiko“. Deja, laikas nepadeda. Nėra emocijų, nebus ir meilės. Tik įjungus visus tris jungiklius – instinktus, emocijas ir protą, galima pajusti geismą, įsimylėti ir sukurti tai, kas vadinama tikrąja meile.
Aišku, realybėje nėra viskas taip paprasta. Retai pasitaiko situacijų, kuomet absoliučiai tamsu arba šviesu. Kartais yra prieblanda, kartais apšvietimas mirguliuoja, o kartais šviesu, bet pasidulkini ir lemputė perdega – norėjai jos, bet rytą pabundi ir nesupranti kodėl, bet noro nebelikę.
Kaip ten bebūtų, turint supratimą apie šiuos tris patrauklumo jungiklius, galima sau atsakyti į labai svarbius klausimus ir priimti teisingus sprendimus.
Ne, tau nebūtina dulkintis tik tamsoje. Tu gali susirasti tokią, kuri mylės ne tik tave, bet ir savo kūną.
Ne, tau nereikia būti kartu vien dėl to, kad patogu. Pamilti gali kiekvienas, gali ir TU.
Ne, vien meilės neužtenka. Jei nori su žmogumi būti laimingas visą gyvenimą, turi norėti su juo bendrauti ateinančius aštuoniasdešimt metų. Arba bent iki kito orgazmo.
P.S. Kitame įraše papasakosiu, kaip šiuos tris jungiklius įjungti.
Eidminas Zaksas