Tad, tikėtina, jog vyrai nusinuodijo raugo garais arba malkomis kūrenamo aparato smalkėmis. Jomis apsinuodijo ir kiaulidės savininkas, galimai bandydamas vyrus išgelbėti.
Į kiaulidę Krapštikių kaime Plungės rajone skubėjo policija, darbavosi ugniagesiai. Ten įvyko tragedija – žuvo 34 bei 59 metų vyrai. Dar vieną 45-erių gyvą, bet sunkios būklės vyrą išsivežė medikai. Sūnaus bei vyro neteko to paties kaimo gyventoja Vijolė. Sužinojusi apie nelaimę ji visų pirma paskambino kitam savo sūnui.
„Man net šiurpas nukrečia kaip mama paskambino ir pradėjo klykti. Tiesiog tas klyksmas toks. Aš važiavau darbo metu. Ir tas klyksmas į ausis. Ji tiesiog negalėjo šnekėti visiškai. Toks jausmas, kad sunku paaiškinti, žodžiu, klykė. Aš paskiau pats kol susivokiau, kas iš tikrųjų yra“, – pasakoja žuvusiojo brolis Ramūnas Gedminas.
Šeimoje liko dar du broliai bei dvi seserys. Tačiau visi jie suaugę ir su savo šeimomis gyvena kitur, su mama buvo įsikūrę tik žuvusieji. Tad dviejų šeimos vyrų netekusią moterį užgriuvo ne tik baisus skausmas, o ir nerimas kaip reikės dabar ūkelyje gyventi ir šeimininkauti vienai.
„Nežinau. Čia sūnus gyveno anam gale, o aš čia, tam gale. Nebėra“, – sako našlė Vijolė Gedminienė.
Kas tiksliai nutiko kiaulidėje, nėra visiškai aišku. Pirminė versija buvo, jog gaminančius pašarą vyrus nutrenkė elektra. Tačiau patalpas patikrinę policininkai, kiaulidės rūsyje, kur vyrai ir žuvo, aptiko netikėtą radinį.
„Sodyboje buvo rasta daugiau kaip du tūkstančiai litrų raugo, įtariama, skirto naminei degtinei gaminti “, – tvirtina Klaipėdos apskrities policijos atstovė Andromeda Grauslienė.
Užduso toksinėmis medžiagomis
Paaiškėjo, jog vyrai žuvo ne nuo elektros iškrovos, o užduso toksinėmis medžiagomis. Gali būti, kad mažame rūsyje susikaupė raugo garai arba smalkės, pasklidusios nuo malkomis kūrenamo naminės degtinės gamybos aparato. Mat būtent su tokia pačia diagnoze greitoji į Plungės ligoninę atgabeno trečiąjį vyrą, kiaulidės savininką, kuris galimai apsinuodijo bandydamas gelbėti žuvusiuosius.
„Nepatikslintų toksinių medžiagų poveikis. Atvežtas greitosios pagalbos, rastas kiaulių fermoje deziorentuotas, aptemusios sąmonės būklės. Atvežtas čia, tyrimai atlikti visi, lyg didelių nukrypimų nebuvo, galvos tomografija padaryta – irgi be nukrypimų. Sektas, stebėtas reanimatologo ir išleistas ambulatoriniam gydymui“, – pasakoja skubios pagalbos skyriaus vedėjas Rolandas Dėdinas.
Žuvusiųjų artimieji sako, kad apie naminės fabrikėlį kiaulidės rūsyje nieko nežinojo.
„Jis ten eidavo kiaules šerti. Niekas mes ten nesigilinom, ką jis ten dirbdavo. Jis eidavo ūkio darbus dirbdavo, statybose jie ten padėjo, žodžiu, darbavosi jis ten ir viskas“, – teigia žuvusiojo brolis Ramūnas Gedminas.
Anot vietos seniūnės, šie žmonės gyveno skurdžiai. Vyrai nuolatinio darbo neturėjo, užsidirbdavo padėdami tiems, kas prašydavo.
„Šeima nėra stebima, nėra labai lankoma, nėra nei mažų vaikų. Nėra tokių didelių reikalų, tai mes retai susitikdavom, tik žinom, kad šita moteris gyvena iš pensijos, nes yra garbaus amžiaus“, – tvirtina Alsėdžių seniūnė Danutė Repšienė.
Dabar našlė ruošiasi laidotuvėms, seniūnija žada padėti kuo sugebės. Svetimi žmonės aukoja ir pinigus. Į šeimos sąskaitą lietuviai jau pervedė apie tūkstantį eurų.
Daugiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.