Sekmadienį įvykį aptarinėjo ir įvairias versijas kėlė visi, pažinoję jaunuolį, kurio kūnas buvo rastas viename netoli mokyklos esančiame kvartale. Tačiau pirmadienį spaudai teiktoje informacijoje jokių žinių apie jauno žmogaus mirtį nebuvo. Biržų rajono policijos komisariato vadovai buvo išvykę į mokymus, o laikinai komisariatui vadovaujantis pareigūnas į telefono skambučius neatsiliepė.
Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Stundžienė „Šiaurės rytų“ prašymu pateikė informaciją, kad „gruodžio 16 d., apie 1. 29 val., Biržuose ant laiptų buvo rastas 18-mečio V. N. lavonas su mušta žaizda pakaušyje. Pirminiais duomenimis, jaunuolis susižalojo parkritęs. Atliekamas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti“.
„Šiaurės rytams“ pavyko rasti nepatikrintos informacijos, kad mirusį jaunuolį policijai teko apžiūrėti, kai įvykio vietoje jau buvo medikai. Redakcijos žiniomis, iškviesti medikai aštuoniolikmetį esą išvydo gulintį ant kiemo suolo ar į jį panašaus įrenginio.
Šalia buvo du bičiuliai, iš kurių vienas neva bandė gaivinti be gyvybės ženklų tysantį jauną vyrą – darė širdies masažą.
Greitosios pagalbos tarnybos mediko manymu, jaunuolis mirties ištiktas jau galėjo būti prieš valandą. Mirusiojo kūnas buvo sustingęs. Gali būti, kad aštuoniolikmetis, jau negyvas, buvo atitemptas į Ramunių gatvę, kur kadaise gyveno pas globėjus. Vaikiną atpažino į kiemą išėjęs sodybos šeimininkas.
Ant mirusiojo kūno buvo sužalojimų – sumušta galva. Pasak policijos, įtariama, kad jaunuolis girtas krito nuo laiptų.
Apie vaikino mirtį išgirdę jo pažįstami minėjo sudėtingą šio aštuoniolikmečio gyvenimą. Jam ir kitiems broliams teko augti vaikų namuose. Du iš berniukų buvo įsivaikinusi biržiečių šeima. Kol gyveno Biržuose, vaikai lankė „Atžalyno“ mokyklą. Šios mokyklos direktoriaus pavaduotoja dirbusi Irutė Varzienė gyvena netoli brolius globojusios šeimos. Pasak I. Varzienės, globėjai labai rūpinosi berniukais, stengėsi juos lavinti. Jaunylis V. buvęs ypač gabus, netgi talentingas. Berniukas lankęs muzikos mokyklą, jam gerai sekėsi ir globėjai, pasak I. Varzienės, tuo labai didžiavosi.
Deja, atėjus paauglystei, globėjų ir brolių santykiai pašlijo, berniukai grįžo į vaikų namus, lankė Medeikių pagrindinę mokyklą. V. ją baigė 2016 metais. Pasak direktorės Laimutės Klemkienės, iš visų brolių jis buvo galbūt ramiausias ir sukalbamiausias. „Visi vaikų globos namuose augę vaikai į juos patenka su tam tikra patirtimi, nemažą įtaką turi ir genai. Tačiau šį vaikiną prisimenu besišypsantį. Su juo būdavo įmanoma kalbėti, susitarti. Aišku, jeigu nebūdavo dėl ko nors supykęs ar susijaudinęs“, - apie buvusį mokinį kalbėjo mokyklos direktorė.
Dar būdamas mokinys apie darbą užsienyje svajojęs ir išvykti bandęs V. turėjo įvairių draugų. Gali būti, kad kompanijoje būdavo besisvaiginančių narkotikais ar alkoholiu. Pasak tą lemtingą vakarą įvykio vietoje buvusių žmonių, bičiulį gaivinti bandę vyrukai atrodė besielgiantys keistai. Tačiau jų liudijimas apie V. mirties priežastis policijai, atrodo, visiškai įtikinamas.
„Griuvo ir užsimušė“, - mirties priežastimi neabejoja pareigūnas. Tačiau kas vyko po to, kai V. dėl kažkokių priežasčių nugriuvo, susižeidė ir dar gyvas ar jau miręs atsirado Ramunių gatvėje, turės atsakyti įvykio tyrėjai.
Alfreda Gudienė