Daugiau kantrybės ir atsakomybės jausmo
Jei bent kartą gyvenime mokėtės groti kokiu nors muzikos instrumentu, turbūt puikiai pamenate kiek daug kantrybės šis procesas pareikalavo. Norint išmokti groti, reikia daugybės valandų, mėnesių ar net metų praktikos, tai ilgalaikis įsipareigojimas, o juk vaikams laikytis užsibrėžtų tikslų dažniausiai yra itin sunku. Pasak pedagogų, būtent dėl to tėvams svarbu rodyti pavyzdį: sukurti aiškią rutiną, paskatinti jos laikytis ir paaiškinti apie kantrybės svarbą. Įdėję šiek tiek laiko ir pastangų, vaikai greitai pastebės rezultatus, taps motyvuoti ir svarbiausia – bus ugdoma jų kantrybė.
Be kantrybės jausmo mokymasis groti muzikos instrumentu ugdo ir atsakomybės pojūtį. Visų pirma, atžala turi rūpintis naudojamu instrumentu – laiku jį suderinti, valyti ir saugoti nuo nelaimių. Kitas svarbus aspektas – jei vaikas groja kartu su klasės draugais ar priklauso muzikinei grupei, jis atsako už savo atliekamą vaidmenį – jis negali paskutinę minutę pavesti draugų ir staiga nebeateiti į muzikos pamokas, nes nuo jo įsitraukimo priklauso ir kiti mokiniai.
Didinamas pasitikėjimas savimi
Pradėję mokytis groti nauju instrumentu vaikai daug praktikuojasi, klausosi mokytojo komentarų ir patarimų bei taiso savo klaidas ir tobulėja. Būtent tobulėjimas ir suteikia daugiau pasitikėjimo savimi. Atžala supranta nuoseklių pastangų privalumus, ima didžiuotis savo užsispyrimu ir naujai įgytu įgūdžiu – gebėjimu groti.
Svarbu paminėti ir viešus pasirodymus, kuomet vaiko atliekamą muziką girdi ne tik mokytojas ar tėvai, bet ir klasės draugai, giminaičiai, draugų tėvai ir mokyklos vadovybė. Įveikęs scenos baimę bei pastebėjęs, kaip aplinkiniai juo žavisi ir ploja po pasirodymo, vaikas pasijunta drąsiau ir ima labiau pasitikėti savo jėgomis.
Tobulinami skaitymo įgūdžiai ir koordinacija
Mokydamasis groti instrumentu, vaikas turi išmokti „skaityti“ natas ir susieti jas su savo instrumento garsu. Tobulinant šį įgūdį, gerėja ir atžalos skaitymo sugebėjimai, o tai itin aktualu visiems, kuriems sunkiai sekasi lietuvių ar kitų kalbų skaitymo užduotys.
Grojant instrumentu taip pat reikalingas greitas ir efektyvus judesių valdymas. Vaikas turi išmokti suderinti natų sekimą akimis ir pirštų judesius, laikui bėgant lavėja koordinacija ir gebėjimas susitelkti.
Muzika sujungia ir lavina klausą
Mokymasis groti drauge su kitais – suartina ir suteikia bendrystės jausmą. Grodamas orkestre ar grupėje vaikas turi įsiklausyti ne tik į savo, bet ir į kitų instrumentų melodiją, todėl intensyviai lavinama klausa.
Žinoma, kartais nutinka ir taip, kad vaikas išreiškia didžiulį norą groti, tačiau tokiai svajonei įgyvendinti nėra galimybių. Jei susidūrėte su tokia problema, pats laikas imtis veiksmų ir sudalyvauti projekte „Muzika suartina“. Nesvarbu, kur muzikuojate: gimnazijoje, muzikos mokykloje, vaikų ir jaunimo ar senjorų centre, kultūros namuose ar bet kur kitur – „Muzika suartina“ konkursas suteikia galimybę laimėti muzikos klasės/patalpų atnaujinimą!
Visus muzikuojančius kviečiame užpildyti anketą bei pridėti vaizdo įrašą ar nuotrauką, kuri geriausiai atskleistų, kaip muzika jus suartina su kolektyvu. Taip pat, skiltyje „Aprašymas“, pasidalinkite, kodėl būtent jums reikalingas muzikos patalpų ar instrumentų atnaujinimas. Neabejokite savimi ir išbandykite jėgas, galbūt šiais metais laimė nusišypsos būtent jums!