Takų ekspertai iš viso pasaulio pasidalino įdomia informacija ir patirtimi apie jų praeitus kelius ir maršrutus bei siūlo susipažinti su jais iš arčiau. Žemiau pateikiame 7 žymiausius pėsčiųjų maršrutus iš viso pasaulio.
Camino de Santiago, Ispanija
1.Camino de Santiago, Ispanija (nuotr. wildjunket.com) (nuotr. Gamintojo)
Camino de Santiago arba Šv. Jokūbo kelias yra piligriminė kelionė, kuri prasideda Prancūzijoje (Paryžiuje) ir tęsiasi per visą šiaurinę Ispanijos dalį iki Santiago de Compostela katedros. Joje yra palaidotas Apaštalas Jokūbas. Šis kelias žinomas nuo viduramžių, jam virš 1000 metų. Šv. Jokūbo kelio ilgis siekia beveik 800 kilometrų.
The Great Ocean Walk, Australija
The Great Ocean Walk, Australija (nuotr. wildjunket.com) (nuotr. Gamintojo)
The Great Ocean Walk arba Didysis Okeano kelias tęsiasi 104 km palei pietrytinę Australijos pakrantę, Viktorijos regione. Einant šiuo keliu galima pamatyti įvairiausių peizažų: nuo tankių miškų iki uolėtų ir stačių pakrančių. Įsimintiniausios vietos čia – uolų eilė pavadinimu „12 Apaštalų“, nuostabaus grožio Johanos paplūdimys, Apolono įlanka ir Otvėjaus iškyšulys, kuriame gausu koalų bei lokių.
Bruso takas, Kanada
Bruce Trail, Kanada (nuotr. wildjunket.com) (nuotr. Gamintojo)
Bruso takas driekiasi Niagaros šlaitais ir yra laikomas seniausiu bei ilgiausiu keliu visoje Kanadoje. Takas nuo Niagaros iki Tobermorio regiono tęsiasi 850 km su dar 250 km ilgio išsišakojančiais keliais. Pakeliui gausu įspūdingų krioklių ir nesuskaičiuojama galybė augalijos bei gyvūnijos rūšių. Niagaros krioklys yra bene populiariausia Bruso tako maršruto vieta.
Džono Muiro kelias, JAV
Džono Muiro kelias, JAV (nuotr. wildjunket.com) (nuotr. Gamintojo)
Džono Muiro kelias tęsiasi 358 km Siera Nevados kalnynu ir kuo puikiausiai atskleidžia laukinę bei pirmykštę Šiaurės Amerikos gamtą. Žygis šiuo taku prasideda Josemitų nacionaliniame parke (angl. Yosemite National Park) ir baigiasi Whitney kalno viršukalnėje. Keliaudami šiuo taku jūs praeisite Karalių kanjono Nacionalinį parką bei Sequoia Nacionalinį parką. Geriausias laikas pradėti kelionę liepos–rugsėjo mėnesiais.
Shikoku Pilgrimage, Japonija
Shikoku Pilgrimage, Japonija (nuotr. wildjunket.com) (nuotr. Gamintojo)
Šis 1200 metų senumo kelias suteikia galimybę aplankyti net 88 šventyklas, išsidėsčiusias palei Šikoku pakrantę, Japonijoje. Tai ne tik piligriminė kelionė, bet ir galimybė žvilgtelėti į Japonijos istoriją ir tradicijas. Kaip vienas ilgiausių šiame sąraše maršrutų (apie 1400 km) gali būti užbaigtas per 30–60 dienų laikotarpį.
Jeju Olle Trail, Pietų Korėja
Jeju Olle Trail, Pietų Korėja (nuotr. wildjunket.com) (nuotr. Gamintojo)
Ganėtinai naujas Jeju Olle kelias yra Jeju saloje. Jį sudaro 22 maršrutai, o jo ilgis siekia 347 km. Uolinga Jeju sala yra apsupta smaragdinių įlankų, jos kranto liniją juosia paplūdimiai, kalvos, žalios prerijos, kriokliai bei neaktyvūs ugnikalniai. Kiekvienas iš Jeju Olle maršrutų yra apytiksliai 10–12 km ilgio.
Cotswolds Way, Jungtinė Karalystė
Cotswolds Way, Jungtinė Karalystė (nuotr. wildjunket.com) (nuotr. Gamintojo)
Cotswolds Way, prasidedantis Chipping Campden šiaurėje ir besitęsiantis iki Bato miesto, yra garsiausias takas Jungtinėje Karalystėje ir įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Kelias, kurio ilgis 162 km, vingiuoja palei vaizdingo kraštovaizdžio gyvenvietes, Dyno miškus ir Severno upę. Įsimintiniausia maršruto vieta – Somerseto paminklas, didingas Brodvėjaus bokštas bei Lansdauno mūšio vieta.