Kaip kartą pasakė vienas išmintingas žmogus, jei nori teisingumo, ieškok jo kitame pasaulyje, nes šiame yra tik teismai. Ir kartais teismų sprendimai gali būti net labai originalūs – nuo nurėžtų kasų iki priverstinio Barry Manilow klausymosi, – neeiliniai pasaulio teisėjai yra palikę savo įspaudą istorijoje.
1. Nusikirpk
Trylikametė Katylen Lopan su bičiule ėmė kalbinti trimetį McDonald's užkandinės lankytoją Jutos valstijoje ir staiga sugalvojo nukirpti bamblio šviesią kasą. Teisėjas Scottas Johansenas teisme nusprendė, kad sumažins baudą chuliganei paauglei, jei ir ši nusirėš savo plaukus. Mergaitės motina, Valerie Bruno, taip ir padarė, bet trimečio vaiko motina pareiškė, kad plaukai prasikaltėlei nutrumpinti nepakankamai. Johansenas liepė Bruno pasitaisyti. Viskas baigėsi tuo, kad į teismą ponia Bruno padavė teisėją Johanseną.
2. Atsiprašyk Twiteryje 466 kartus
Gegužės mėnesį du prancūzai politikai laimėjo teisme prieš kritiką, kuris juos plūdo savo „Twitter“ profilyje. Negana to, kad teko sumokėti baudą ir padengti teismų išlaidas, kritikui dar buvo nurodyta „ištvitinti“ štai tokią žinutę 466 kartus per 30 dienų: „Aš žiauriai įžeidžiau Jeaną Francois Cope ir Nathalie Kosciusko-Morizet. Gailiuosi to ir atsiprašau“.
3. Atsiprašyk Facebook'e
Ohajo valstijos Sinsinačio miesto fotografas Markas Byronas išvadino „Facebook“savo buvusią žmoną „blogiu“ ir „kerštinga“, o teisėjas Paulas Meyersas sausio mėnesį nusprendė, kad taip Byronas pažeidė laikinąją apsaugą, kuri buvo suteikta jo žmonai. Meyersas pasiūlė rinktis: ar 60 dienų kalėjime ir 500 USD bauda, ar sumokėti alimentų skolą savo vaikui ir kasdien 30 dienų savo Facebook'e skelbti atsiprašymą žmonai. (Viskas baigėsi tuo, kad atsiprašymą vyrukas skelbė tik 26 dienas, bet kitas teisėjas pareiškė, kad to pakaks.)
4. Drožkite į „varlinyką“
2011 metais viena Ohajo porelė nusprendė, kad būtų visai linksma pasiplaukioti patvinusioje upėje plaustais, o gelbėtojai ilgas valandas blaškėsi jų ieškodami. Porelė nevilkėjo saugos liemenių ir buvo apkaltinti tuo, kad gelbėjami klaidino gelbėtojus. Kokia skirta bausmė? Stovėti vaikų baseinėlyje miesto šventės metu su saugos liemenėmis ir laikyti vandens saugumo taisyklių brošiūras.
5. Viešai prisipažink kartą per savaitę
Viešos išpažintys paprastai asocijuojasi su Ispanų inkvizicija ir komunistų partijos masine šizofrenija, tačiau vienas Teksaso gyventojas, toks Dainelis Mirelesas, nuo šiol taip pat žino, ką reiškia ši bausmė. Pavogęs 250 000 USD iš Nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų fondo, jis, teisėjo Kevino Fine'o 2010 metų sprendimu, turi stovėti judrioje miesto gatvėje su plakatu, kuriame prisipažįsta savo nusikaltimą – kiekvieną savaitgalį, iš viso šešerius metus. Mirelesas sako, kad nors kai kurie praeiviai šaiposi iš jo, dauguma pozityviai reaguoja į šį žeminantį ritualą.
6. Klausykis Barry'io Manilowo
Teisėjas Paulas Sacco iš Kolorado, kuriam atsibodo skirti bereikšmes baudas žmonėms, per garsiai klausantiems muzikos, 2008 metais nusprendė ugnį gesinti ugnimi. Užuot skyręs įprastą baudą, jis liepė pakartotinai prasikaltusiems žmonėms klausytis jo parinktos muzikos valandą labai garsiai. Sacco eklektiškoje kolekcijoje buvo lengvosios muzikos maestro Barry'io Manilowo kūrinių ir vaikiškų kūrinėlių. „Kaip įsitikinau, tokiu būdu įmanoma žmones išmokyti gražiai elgtis“, – sako Sacco.