Tarptautinis festivalis „Mados infekcija“ kovo 22–23 dienomis vėl laukia savo gerbėjų Šiuolaikinio meno centre Vilniuje.
Jau penkioliktąjį, jubiliejinį, mados renginį jo organizatoriai pasitinka festivalio plakatuose ir vaizdo klipuose simboliškai užsidengę akis. „Mados infekcijos“ idėjinė vadė Sandra Straukaitė sako, kad madą reikia ne tik matyti, bet ir jausti, todėl kartais ne tik galima, bet ir reikia užsimerkti. „Be tik iki tol, kol ant festivalio podiumo pasigirs pirmieji žingsniai“, – patikslina ji. Festivalyje savo kolekcijas pristatys: Labadiena [ Injekcija ] , Laura Dailidėnienė [ Daili.lt ], Lilija Larionova, Ieva Daugirdaitė, Eva Baliul [ Injekcija ], Sandra Straukaitė, Diana Paukštytė, Egidijus Sidaras [ Cantas ], Giedrius Šarkauskas, Lina Gudanavičiūtė, Balagans [ Injekcija ], Eglė Žiemytė [ D.Efect ], Asger Juel Larsen [ Danija , KRISTAR DESIGN by Kristina Vikøren [ Norvegija ], Andrej Bartenev [ Rusija ].
Penktadienis
Spektaklis „Hermeticum, arba trečias kelias iš dviejų galimų“ (Teatras „Ramūno ateljė“)
Jautri istorija apie žmogų, kurio vienatvę netikėtai sudrumsčia dvidešimties metų senumo įvykių aidai. Netikėtai į dabartį įsiveržę prisiminimai, nutraukia ramų atsiskyrėlio gyvenimą. Personažus ištinka TIESA, ji stumia juos į nuskaidrintą laimės nežinią ir pribloškia neviltimi, kurią lydi sąžinės priekaištai. Jie stengiasi susigrąžinti prarastą laiką, bet gyvenimo rato nebeįmanoma pasukti atgal. Patiriamų įvykių akivaizdoje vienatvė jau nebesaugo ir neberamina, dabar vienatvė drasko ir naikina.
Spektaklis „Primadonos“ („Domino“ teatras)
Amžina dilema, ką pasirinkti – meilę ar pinigus? Tai vienas iš pagrindinių komedijos klausimų, kurį virtuoziškai scenoje spręs bene ryškiausi Lietuvos aktoriai: Eimutis Kvoščiauskas, Mantas Stonkus, Šarūnas Banevičius, Sakalas Uždavinys, Mindaugas Capas, Jovita Balčiūnaitė, Austėja Lukaitė, Jonas Braškys. Šios komedijos režisieriumi tapo puikiai Lietuvos žiūrovams pažįstamas režisierius Olegas Šapošnikovas. Būtent jo statyta komedija „Apie ką kalba vyrai?“ yra sulaukusi didžiulio žiūrovų įvertinimo. O.Šapošnikovas taip pat gerai pažįstamas ir kaip spektaklių „Nuodėmių miestas“ bei „Radijo ereliai“ režisierius.
Užupio dramos teatro spektaklis „Mėšlungis“ (spektaklis vyks „Raganiukės“ teatre)
Tai jausmingas spektaklis pagal to paties pavadinimo Kazio Sajos pjesę „Mėšlungis, arba pasivažinėjimas dviračiais“, turintis plačią potekstę, ir, svarbiausia, tebeišlaikantis aktualumą. Pjesė pritaikyta šiuolaikiniam žmogui ir stengiamasi kalbėti jausmų kalba. Čia svarbus ne tik tekstas, bet ir vaizdų potyriai. Spektaklyje klasika susipina su moderniųjų technologijų raiška.
Tragikomedija „Kai žmonės vaidino Dievą“ (Vilniaus kamerinis teatras)
Vienos mergaitės istorija pagal F. Goodrcho, A. Hacketto ir V. Kesselmano pjesę „Anos Frank dienoraštis“. Istorija žmogiškumui ir meilei atminti. 1942 metais Ana Frank rašė savo dienoraštyje: „Man atrodo, kad trylikametės mergaitės pamąstymai bus niekam neįdomūs.“ Ji labai klydo. Jaunos žydų mergaitės dienoraštis, parašytas Antrojo pasaulinio karo metais, buvo išverstas į 60 skirtingų kalbų, sukurta keletas kino filmų, statomi teatro spektakliai. „Anos Frank dienoraštis“ tapo skaitomiausia knyga po Biblijos.
Šeštadienis
Leon Somov & Jazzu (Šv. Kotrynos bažnyčia)
Į dueto, gyvenančio tarp Lietuvos, Londono ir Briuselio, koncertus jau seniai nebetelpa visi norintys. Dainų tekstai keri paprastumu ir gilumu, kuriama muzika – nebijojimu ieškoti ir subtilia elegancija, o Jazzu balsui jau seniai ne tik gerbėjai, bet ir kritikai nešykšti pagyrų. Vos 2009 m. išleidęs pirmąjį solinį albumą, tais pačiais metais duetas jau skynė laurus MTV muzikos apdovanojimuose kaip geriausi Baltijos šalių atlikėjai. Pernai pasirodė antrasis Jazzu ir L. Somov albumas, o vis daugiau planų užsienyje ir vis įtemptesnis darbų grafikas gerokai praretino koncertus Lietuvoje. Patys atlikėjai pripažįsta, kad juos kur kas dažniau galima išgirsti grojančius svetur nei tėvynėje. Gerbėjų „žmoniškos“ elektroninės muzikos atlikėjais neretai vadinamam duetui netrūksta nei čia, nei prisijaukintuose užsienio didmiesčiuose.
Spektaklis „Medžioklės scenos“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras)
Pjesė „Medžioklės scenos“ – psichologinė visuomenės studija, parašyta šiurkščia kaimiška kalba, pasitelkiant bavarų dialektą. Veiksmas vyksta Reinėdo kaime 1948 metais. Per kaimo žmonių paveikslus ir jų tarpusavio santykius Sperras negailestingai atskleidžia pokario Vokietijos mentalitetą ir parodo, kad karo pabaiga iš esmės nepanaikino nacistinės pasaulėžiūros, įsišaknijusios žemiausiuose visuomenės sluoksniuose. Moralinis nuopuolis tapo daugelio šeimų gyvenimo norma. Religiniais įsitikinimais ir bendruomeninėmis vertybėmis pridengiami žemiausi žmonių instinktai, neapykanta, žiaurumas, keršto troškimas. Jo vedina kaimo bendruomenė pastūmėja neįgalų jaunuolį į savižudybę, o kitokios seksualinės orientacijos žmogų – į žmogžudystę...
Spektaklis „Gerbiami piliečiai“ (Keistuolių teatras)
Sakoma, kad žmogaus sielą geriausia gydyti menu, pavyzdžiui, teatru. Juk teatre, kur visada tvyro dvasinga nuotaika, kur žmonės visada arčiau idealios visuomenės, pakilus uždangai nebereikia šaukti, rėkti, pyktis ir rietis. Čia užtenka apsikeisti žvilgsniais, kupinais meilės ir abipusio nuoširdumo, geranoriškumo ir nebylių komplimentų.
Sekmadienis
Miuziklas visai šeimai „Juozapas ir jo svajonių apsiaustas“ (Keistuolių teatras)
Miuzikle netradiciškai pateikiama žinoma Biblijos istorija apie Juozapą, kurį, tėvo numylėtinį, jo paties broliai pardavė į vergiją. Patekęs į Egiptą dėl savo sugebėjimo aiškinti sapnus Juozapas tapo faraono patarėju ir draugu. Galiausiai jo broliai atkeliavo pas Juozapą prašyti pagalbos, nes jų krašte prasidėjo badas. Juozapas jiems papasakojo, kas esąs, ir atleido broliams jų skriaudas.
Spektaklis „Iš meilės man“ (Lietuvos rusų dramos teatras)
Tai – šiuolaikinės suomių dramaturgės istorija apie susvetimėjimą. Šeimos krizės šešėlyje auga vieniša dešimtmetė mergaitė Silvija Jalovaara, gyvenanti savo pačios susikurtame pasaulyje ir svajojanti turėti bent šunį. Depresijos apimta, taurelės nevengianti jos motina interjero dizainerė dienas leidžia galvodama apie nelaimingą santuoką ir gyvenimo pilnatvės trūkumą, o tėvas – garsios televizijos laidos vedėjas, psichologas – visa galva paniręs į darbus, stengiasi atsiriboti nuo šeimoje įsivyravusio chaoso. Istorija įgyja lemtingų posūkių, kuomet į Jalovaarų namus užsuka simpatiška jauna kaimynė.