Lenkija – šalis, besididžiuojanti gamtos, kultūros ir istorijos įvairove. Ji traukia Baltijos jūros grožiu, besidriekiančiais laukais, miškais, nesuskaičiuojamais ežerais bei kvapą gniaužiančiais kalnų peizažais. Be to, savita Lenkijos architektūra, istorija ir kultūra taip pat traukia daugybę turistų: Lenkijoje gausu miestų ir miestelių su unikaliais senamiesčiais, įspūdingų pilių, bažnyčių, vienuolynų bei kitų garsių vietų. Kelionių tinklalapis sudarė lankytinų vietų Lenkijoje dešimtuką:
10. Vavelio pilis
Vavelio kalvoje ir kalvos olose žmonės gyveno nuo paleolito laikų. Gotikinė Vavelio pilis buvo pastatyta Kazimiero III-ojo nurodymu ir susideda iš keleto statinių išdėstytų aplink centrinį rūmų kiemą. Vavelio pilis buvo Lenkijos karalių rezidencija, o jos katedroje įrengti šių valdovų kapai. Ji puošta įvairiais istoriniais simboliais ir gėlių akcentais.
Vavelio pilis (nuotr.flickr.com) (nuotr. Gamintojo)
9. Aušvico-Birkenau muziejus
Aušvico koncentracijos stovykla buvo didžiausia nacistinės Vokietijos koncentracijos ir naikinimo stovyklų, įkurta nacistų okupuotoje Lenkijoje. Stovykla pavadinta netoliese esančio Lenkijos miesto Osvencimo vokišku pavadinimu. Birkenau buvo nedidelis kaimelis netoliese, didžiąja dalimi sunaikintas vokiečių. Aušvico-Birkenau muziejus, esantis buvusios koncentracijos stovyklos teritorijoje – tai viena dažniausiai turistų lankomų vietų Lenkijoje, kurioje jau apsilankė per 25 mln. žmonių.
Aušvico-Birkenau muziejus (nuotr.flickr.com) (nuotr. Gamintojo)
8. Mozūrijos ežerynas
Mozūrijos ežerynas, šiaurės rytų Lenkijoje, yra netoli sienos su Lietuva ir Rusija. Čia telkšo daugiau nei 2 000 ežerų. Tai vienas populiariausių turistinių maršrutų vasarą. Šiame regione gausu viešbučių, svečių namų, stovyklaviečių. Turistai turi galimybę išsinuomoti dviračius, paplaukioti ežerais valtimis.
8.Mozūrijos ežerynas (nuotr.flickr.com) (nuotr. Gamintojo)
7. Slowinski smėlio kopos
Slowinski smėlio kopos, šiaurinėje Lenkijos dalyje, yra Slowinski nacionalinio parko, įsikūrusio Baltijos jūros pakrantėje, dalis. Parkas pavadintas Slovincians genties garbei, kurie kadaise čia gyveno. Muziejuje po atviru dangumi eksponuojami jų naudoti darbo įrankiai ir kiti jų kultūrą atspindintys daiktai. Pačias kopas suformavo jūros bangos ir vėjas, kai kur sunešdamas net 30 metrų aukščio kopas. Jų formos keičiasi kas sezoną, dėl to dar yra vadinamos „judančiomis kopomis“.
Slowinski smėlio kopos (nuotr.flickr.com) (nuotr. Gamintojo)
6. Malborko pilis
Malborkas – Lenkijos šiaurėje įkurtas miestas, kuriame XIV amžiaus pradžioje kryžiuočių ordinas pradėjo pilies statybas. Per tris dešimtmečius Malborke išdygo keturkampė pilis, su koplyčia, gyvenamosiomis patalpomis, vienuolių valgykla ir uždaru tvirtovės šiaurinėje dalyje įrengtu kiemu. Šiuo metu gotikinio stiliaus Malborko pilyje įrengtas muziejus.
Malborko pilis (nuotr.flickr.com) (nuotr. Gamintojo)
5. Veličkos druskos kasykla
Netoli Krokuvos esančioje senojoje druskos kasykloje Vieličkoje (Wieliczka) įrengta įdomi ekspozicija, supažindinanti su druskos kasėjų kasdienybe bei požeminiu pasauliu. Tai – 2,5 km ilgio ekskursijų trasa, vedanti tuneliais, esančiais 64-135 m gylyje po žeme. Viena įdomiausių kasyklos vietų – po žeme įrengta koplyčia, kurioje visos detalės yra išdrožinėtos iš druskos. Bendras druskos kasyklų labirinto ilgis – apie 300 km.
Veličkos druskos kasykla (nuotr.flickr.com) (nuotr. Gamintojo)
Ant Lenkijos ir Baltarusijos sienos stūksanti Belovežo giria yra vienintelė vieta Europoje, kurioje iki šių dienų yra išlikę pirmykščių miškų fragmentai. Tai paskutinė vieta, kurioje dar galima surasti priešistoriniais laikais dalį Europos dengusių miškų likučius. Čia vis dar gyvena nemažai kituose miškuose jau išnykusių gyvūnų rūšių. Natūralios kilmės miško fragmentai jau tapo savotišku gyvu muziejumi, langu į praeitį, pro kurį galime stebėti kaip gyvuoja miškas be žmogaus įsikišimo.
Belovežo giria (nuotr.flickr.com) (nuotr. Gamintojo)
3. Gdansko senamiestis
Gdanskas – vienas seniausių Lenkijos miestų su žavingu senamiesčiu, kuriame apstu dailių renesanso stiliaus namų. Tiesa, dauguma jų yra atstatyti po Antrojo pasaulinio karo bombardavimų, po kurių išliko tik apie trečdalis miesto pastatų.
Gdansko senamiestis (nuotr.flickr.com) (nuotr. Gamintojo)
2. Varšuvos senamiesčio turgaus aikštė
Iki pat XIX a. tai buvo Varšuvos visuomeninio gyvenimo centras. Aukšti, puošnūs ir spalvingi namai šioje aikštėje XVII a. pastatyti turtingų miesto pirklių. Turgaus aikštės centre yra Undinės Sirenos statula (Pomnik Sirenki), kuri 1938 m. tapo oficialiu miesto simboliu.
Varšuvos senamiesčio turgaus aikštė (nuotr.flickr.com) (nuotr. Gamintojo)
1. Turgaus aikštė
Turgaus aikštė (Rynek Glowny) – pagrindinė turistų susibūrimų ir miestiečių susitikimų vieta. Teigiama, jog tai didžiausia miesto aikštė Europoje. Aikštė yra apsupta miesto namų, bažnyčių ir istorinių pastatų, tokių kaip Rotušės bokštas, Šv. Adalberto bažnyčia, paminklas Adomui Mickevičiui ir Marijos bažnyčia. Aikštėje taip pat stovi renesanso stiliaus Turgaus Halė, kuri buvo atstatyta 1555 metais.
Turgaus aikštė (nuotr.flickr.com) (nuotr. Gamintojo)