Remdamasis oficialiuoju „RadioShack“ šaltiniu, portalas „Balsas.lt“ praneša, kad Tomas Vaitkus sekmadienį Prancūzijoje vykusiose prestižinėse „Paris-Roubaix“ lenktynėse užėmė 48 vietą ir nuo šveicarų „Spartako“ Fabian Cancellara („Saxo Bank“) atsiliko 12 min. 47 sek.
Naujas čempionas
Pirmasis „Paris-Roubaix“ čempionas (1896 m.), vokietis Josef Fischer, 280 km distancijoje kankinosi virš 9 valandų (!).
Naujasis „Paris-Roubaix“ čempionas Fabian Cancellara („Saxo Bank“), pradėjęs ataką likus 50 km iki finišo, 259 km įveikė per 6 val. 35 min. 10 sek.
Praėjus vos savaitei po užtikrintos pergalės „Tour des Flandres“ lenktynėse (+1 min. 13 sek. prieš T. Booneną ir +2 min. 10 sek. prieš Ph. Gilbert), šveicarų „Spartakas“ sudavė antrą smūgį belgų klasikams, antrąkart laimėjęs „Paris-Roubaix“ lenktynes (po 2006 metų) net 2 minučių (!) pranašumu prieš Thorą Hushovdą („Cervelo“) ir Juan Antonio Flecha („Sky“).
Neprilygstamajam šveicarui atiteko lenktynių trofėjus – bruko plokštės fragmentas.
Dar vienas trofėjus, įsteigtas dukart „Paris-Roubaix“ čempiono Franco Ballerini (Balero) garbei/atminimui, buvo įteiktas komandos „Katusha“ dviratininkui Filippo Pozzato, kuris bendroje įskaitoje užėmė aukščiausią poziciją iš italų – 7 vieta (+3 min. 46 sek.).
Pažvelkime į bendrąją įskaitą, kurioje vienas didžiausių „Paris-Roubaix“ favoritų – Tomas Boonenas („Quick Step“) liko 5-tas ir F. Cancellarai pralaimėjo 3 minutes 14 sekundžių:
1. Fabian Cancellara (ŠVEIC) „Saxo Bank“ 6 val. 35 min. 10 sek.
2. Thor Hushovd (NORV) „Cervelo“ +2 min. 00 sek.
3. Juan Antonio Flecha (ISP) „Sky“ +2 min. 00 sek.
4. Roger Hammond (G.Br) „Cervelo“ +3 min. 14 sek.
5. Tom Boonen (BEL) „Quick Step“ +3 min. 14 sek.
6. Bjorn Leukemans (BEL) „Vacansoleil“ +3 min. 20 sek.
7. Filippo Pozzato (ITA) „Katusha“ +3 min. 46 sek.
8. Leif Hoste (BEL) „Omega Pharma“ +5 min. 16 sek.
9. Sebastien Hinault (PRANC) „Ag2r“ +6 min. 27 sek.
10. Hayden Roulston (N.Zel) „Columbia“ +6 min. 59 sek.
...
11. Gregory Rast (ŠVEIC) „RadioShack“ +7 min. 00 sek.
...
30. Yaroslav Popovytch (UKR) „RadioShack“ +7 min. 05 sek.
...
48. Tomas Vaitkus (LIET) „RadioShack“ +12 min. 47 sek.
...
51. Markel Irizar (ISP) „RadioShack“ +12 min. 47 sek.
...
HD Geoffreoy Lequatre (PRANC), Fumy Beppu (JAP)
DNF Sebastien Rosseler (BEL), Bjorn Selander (JAV)
„Paris-Roubaix“ lenktynių nepradėjo belgas Wilfried Cretskens („Omega Pharma“), kurį pasiekė žinia apie sesers mirtį, ir Jonathan Castroviejo („Euskaltel“).
Iš 193 startavusiųjų finišą pasiekė 73 lenktynių dalyviai, iš kurių – ir 4 dviratininkai iš „RadioShack“ komandos, įskaitant Tomą Vaitkų.
„Armstrongiečiai“ – patenkinti
„Armstrongietis“ Gregory Rast, užėmęs aukščiausią poziciją iš kitų savo komandos draugų, po lenktynių pasakė: „Aš labai laimingas patekęs į 11 vietą. Pirmi 8 dviratininkai buvo daug stipresni, lyginant su mumis. Todėl aš džiaugiuosi, kad esu vienas iš likusiųjų geriausių“.
Į pirmąjį 30-tuką patekęs Yaroslav Popovytch (Popo) taip pat buvo patenkintas rezultatu: „Šiemet jaučiausi geriau negu pernai ir pasiekiau geresnį rezultatą. Visumoje jaučiausi gerai, išskyrus bruko sektorius, kurie čia neišvengiami. Taigi, šiek tiek išsimušiau iš ritmo ir dėl to man skaudu. Aš laimėjau šias lenktynes būdamas jaunius, bet tai buvo prieš daug metų. O Cancellara suvažinėjo taip, kaip dar niekas nebuvo regėjęs“.
„Mes startavome neturėdami iliuzijų“.– neslėpė „RadioShack“ komandos treneris Alaino Gallopin.– „Nei Steegmansas nebuvo gerai pasiruošęs, nei Irizaras, Rosseleris, nei Lequattre, dar savaitės pradžioje išguldyti viruso“.
„Per vėlai sureagavome į šios dienos ataką, tad nėra ko gailėtis. Laimei, šį savaitgalį mus pradžiugino Chrisas Horneris“.– pridūrė Alainas Gallopin.
T. Boonenui nepavyko
Belgų sprinteris Tomas Boonenas („Quick Step“) neprilygo istoriniam personažui – Monsieur Paris-Roubaix – Rogeriui De Vlaeminck, per 6 metus šventusį net 4 pergales (1972, 1974, 1975 ir 1977). Belgų legenda paskutiniąją pergalę iškovojo būdamas 29-erių, kiek dabar T. Boonenui…
Sustiprinta apsauga
„Paris-Roubaix“ – tai vienos seniausių dviračių lenktynių, kurių trasą sudaro daug bruko atkarpų, kuriose dviratininkai pakeičia ne vieną ratą ir patenka į ne vieną griūtį. Daug ašarų (o tiksliau, keiksmų) yra išlieta „Carrefour de l’Arbre“ atkarpoje (15,5 km iki finišo), atvedančioje į Roubaix velodromą, kurioje šiemet buvo sustiprinta apsauga.
Ne paslaptis, kad dviračių lenktynių įkarštyje adrenalinas padidėja ne tik dviratininkų, bet ir žiūrovų kraujyje.
Štai 2004 metais, važiuojant siaurute bruko trasa, grupės priekyje laikėsi Leifas Hoste, Juan Antonio Flecha ir Tomas Boonenas, kai staiga, vienam įsiaudrinusių sirgalių... iš rankų išslydo vėliava! Audeklas įsipynė į Leifo Hoste galinį ratą ir belgas buvo priverstas nulipti nuo dviračio bei akimis (ir keiksmais) palydėti nuvažiavusį traukinį...
„Cervelo“ lyderiui Thorui Hushovdui, susikibusiam dėl 2 vietos su Juan Antonio Flecha, šiemet sekėsi geriau nei pernai, kuomet garsiajame „Carrefour de l’Arbre“ norvegas, lėkdamas įkandin Tomo Booneno, posūkyje, stengdamsis išvengti susidūrimo su gausiai susispietusiais žiūrovais, išėmė per didelį kampą ir tėškėsi ant grindinio. Bet tai buvo pernai...
Šiemet „Paris-Roubaix“ lenktynių finale, be Th. Hushovdo, į pirmąjį 10-tuką pateko dar vienas „Cervelo“ komandos narys – Rogeris Hammond.
Neišvengė traumų
Šiemet „Paris-Roubaix“ lenktynių aukų sąraše – danas Matti Breschel („Saxo Bank“), iš trasos pasitraukęs dėl itin stipraus skausmo dešiniame kelyje.
Tačiau bene labiausiai nukentėjo ir lieka slegiančioje nežinioje Tomo Booneno komandos draugas, Stijn Devolder („Quick Step“), net dukart patekęs į griūtį (kairiojo kelio trauma) ir sykį turėjęs keisti sprogusią padangą. Į belgą, 2008 ir 2009 metais laimėjusį „Tour des Flandres“ lenktynes, labai daug vilčių dėjo visa komanda, tačiau nuo pat šio sezono pradžios dviratininką lydi vien nesėkmės.