„Jeigu su mumis kas nors nutiks, jūs turite žinoti, kad tai nebus atsitiktinai“, – pareiškė sportininkė.
Prieš kelias dienas J. Stepanova pranešė apie įsilaužimą į jos el. pašto dėžutę. Susirašinėdama su WADA moteris nurodė savo tikslią gyvenamąją vietą, todėl dabar pergyvena, kad tai ir buvo banditus dominusi informacija. Sunerimusi sportininkė su šeima nusprendė persikelti gyventi į kitą vietą.
„Reuters“ pažymi, kad J. Stepanova ir jos vyras Vitalijus – buvęs Rusijos antidopingo agentūros pareigūnas – ne sykį baiminosi dėl savo gyvybių po to, kai paskelbė apie dopingo machinacijas rusų sporte.
J. Stepanova pareiškė, kad ji ir jos vyras atsisakė minties apsilankyti Olimpiadoje, nes tokiu atveju būtų itin pažeidžiami.
„Žiūrėdama olimpines žaidynes ir skaitydama naujienas apie įvykius, aš tam tikra prasme netgi džiaugiuosi, kad nevažiavau (į Olimpiadą). Jeigu kas nors būtų norėjęs man pakenkti, tai lengvai galėjo padaryti ten,“ – pareiškė sportininkė.
Pati sportininkė nevyko į olimpines dėl dopingo
J. Stepanova 2014 metais nusifilmavo ARD dokumentiniame filme apie dopingą rusų sporte. Filme sportininkė papasakojo apie būtus apeiti dopingo kontrolę ir sisteminius antidopingo teisės aktų pažeidimus lengvojoje atletikoje. Po to sportininke su vyru teko palikti Rusiją.
Sportininkės parodymai WADA daug lėmė, kad į olimpines varžybas nevažiavo daugiau nei šimtas rusų sportininkų. Tačiau pačiai J. Stepanovai, kuri anksčiau taip pat vartojo dopingą, taip pat buvo užtrenktos durys į olimpines. Bėgikė kreipėsi į TOK su prašymu peržiūrėti sprendimą, tačiau buvo paliktas pradinis sprendimas.
Mirė WADA viceprezidentas
Antradienį buvo paskelbta apie Makhenkesi A. Stofile mirtį. WADA viceprezidentas, 72-ų daug prie organizacijos vystymosi prisidėjęs mokslininkas mirė praėjus dviem savaitėms po to, kai buvo paguldytas į ligoninę.
2004-2010 metais M. A. Stofile užėmė PAR sporto ministro pareigas.
TOK jaučiasi apgautas
TOK buvo grubiai apgautas 2014-ųjų olimpinių žaidynių Sočyje metu. Apie tai rugpjūčio 15-ąją paskelbė šios organizacijos medicinos direktorius Richardas Budgettas.
„Richardo McLareno ataskaita mane pribloškė. Aš pajutau, kad Sočyje mus grubiai apgavo, būtent todėl mes stipriai dirbame, kad nieko panašaus nebepasikartotų. Mes dabar užsiduodame klausimais: kaip taip išėjo, kad leidome falsifikuoti dopingo testus Sočyje? Kai nusikalstamais dalykais užsiima laboratorijos direktorius, tai apie ką čia kalbėti? Dabar mes dirbame ta linkme, kad situacija nebepasikartotų“, – pažymėjo R. Budgettas.
Liepos 18-ąją WADA ir teisininkas Richardas MacLarenas pateikė ataskaitą apie dopingo machinacijas 2014-ųjų žaidynėse Sočyje. Išanalizavusi gautus duomenis WADA pasiūlė diskvalifikuoti visus Rusijos atletus iš žaidynių Rio de Žaneire. Pasaulio lengvosios atletikos asociacija (IAAF) uždraudė visiems rusų lengvaatlečiams dalyvauti svarbiausiame metų renginyje dėl diskvalifikacijos pačiai Rusijos legvosios atletikos federacijai. Išimtis buvo padaryta tik JAV didžiąją gyvenimo dalį sportuojančiai Darijai Klišinai.
Gegužės 12-ąją „The New York Times“ paviešino straipsnį, kuriame buvęs Maskvos antidopingo laboratorijos vadas Grigorijus Rodčenkovas apkaltino Sočio olimpinius čempionus – slidininką Aleksandrą Lehkovą, bobslėjininką Aleksandrą Zubkovą, skeletonininką Aleksandrą Tretjakovą, ir visą rusų ledo ritulio moterų rinktinę – vartojus žaidynių metu kokteilį iš trijų draudžiamų preparatų. Anot eksperto, buvo sukeista apie šimtą mėginių. Šlapimo pavyzdžiai buvo keičiami į švarius, priduotus anksčiau. Anot leidinio, visa tai būdavo daroma naktį, per mažą skylę laboratorijoje Sočyje.