Riebūs, dideli, stori, tačiau būtent todėl sotūs ir labai skanūs – tokie yra visų mūsų mėgstami žemaičių blynai. Šie blynai – neabejotina lietuvių virtuvės klasika, pradėta gaminti dar tuomet, kai bulvės masiškai užvaldė Lietuvą.
Tiesa, jei nuspręsite paeksperimentuoti, šie blynai gali tapti pačia tikriausia gurmaniška staigmena. Receptų šiandien yra pačių įvairiausių: su varške ir krapais, grybais, špinatais ir sūriu ar net su lašiša. O tradiciniai žemaičių blynai valgomi su virta, malta mėsa.
Juos itin mėgsta ir Gian Luca – kulinaras netgi pripažins, kad šio patiekalo niekaip keisti neleistų jo širdis. Tad, kol Elena gamins tradicinius žemaičių blynus, Gian Luca nuspręs pristatyti kiek kitokį patiekalą. Jis pasirinks gaminti savo mėgstamą, iš Jungtinės Karalystės kilusį piemenėlių pyragą. Anot jo, šiam patiekalui dažniausiai naudojama aviena, storas sluoksnis bulvių košės, o jei norisi – ir šiek tiek sūrio.
„Jei nėra žmogaus, kuris jums galėtų pagaminti žemaičių blynus, visuomet patys nesunkiai pasigaminsite piemenėlių pyragą!“ – tikins jis.
Kaip įprasta, Elena ir Gian Luca savo patiekalus gamins ne vieni. Elenai padės maisto entuziastė Emilija Poškė, kuriai žemaičių blynai – mėgstamiausias lietuviškos virtuvės patiekalas. „Šis patiekalas itin mėgstamas ir mano šeimoje, todėl šiandien žemaičių blynus gaminsime pagal mano vyro močiutės įkvėptą receptą“, – sakys ji.
O štai Gian Lucai gaminti padės prodiuseris bei tikras virtuvės ekspertas Ovidijus. Tiesa, kulinaras šį savo bičiulį gaminti piemenėlių pyrago pasikvietė ne atsitiktinai! Pasirodo, kad Ovidijus net 3 metus gyveno Anglijoje ir būtent ten ragavo šio puikaus patiekalo.
Stengsis abi komandos, o kuri iš jų nugalės, nuspręs trijų nepriklausomų vertintojų komisija!
Idealus padažas žemaičių blynams
Visi, kurie mėgsta žemaičių blynus, puikiai žino – mėsos įdaras čia labai svarbus. „Mes naudosime apkepintą ir truputį patroškintą kalakutienos šlaunelių mėsą, išvirtą su svogūnais ir morka – tai prideda skonio“, – išduos Emilija.
Pirštus apsilaižyti privers ir ypatingas padažas su grietinėle ir šonine. „Ši visuma patiekalą pavers ypatingai geru“, – sakys maisto gaminimo entuziastė.
Patiekalui ruošiant tokį padažą, labai svarbu nepaversti jo pernelyg sūriu. Kaip to pasiekti, sužinosite šio sekmadienio laidoje.
O kaip suformuoti idealius žemaičių blynus? Anot Emilijos, kai kurie žmonės rankas sušlapina vandeniu, tačiau iš tiesų tą geriausia daryti delnus patepus krakmolu.
Svarbi taisyklė, ruošiant piemenėlių pyragą
Savo patiekalą Gian Luca pradės ruošti nuo troškinio. Tam prireiks supjaustyti morkas, svogūnus, į puodą sudėti avieną bei viską pagardinti soja, vorčesterio pažadu ir pomidorų pasta. Anot Gian Lucos, pomidorų pastos skonis kardinaliai skiriasi nuo pomidorų padažo – pastarojoje nerasite jokio pomidorams būdingo skysčio!
Besitroškinant mėsai, Gian Luca siūlys įmesti ir kelis lauro lapus. Tačiau nepamirškite jų vėliau ištraukti!
Ruošiant piemenėlių pyragą, labai svarbus tinkamas sluoksniavimas. Pirmiausiai į kepimo formą sudėkite mėsos masę, ir tik tuomet ją užklokite bulvių koše.
O kas taps slaptu Gian Lucos ingredientu, kuris kiekvieną patiekalą paverčia tobulu? Tą sužinosite jau netrukus.
„La maistas. Iššūkis“ – sekmadieniais, 9 val. per TV3!
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!