Lituanistinio švietimo plėtra užsienyje yra viena svarbiausių „Globalios Lietuvos“ kūrimo programos įgyvendinimo krypčių, užsienyje veikiančių lituanistinių mokyklų mokytojų kvalifikacijos tobulinimo seminaro atidaryme sakė užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis.
„Valstybės ir tautos gyvybingumas tiesiogiai priklauso nuo sugebėjimo branginti ir puoselėti kiekvieno užsienio lietuvio sąsajas su Lietuva. Kaip tik šiam tikslui Vyriausybė patvirtino “Globalios Lietuvos„ kūrimo programą, padėsiančią telkti pasaulio lietuvius ir įtraukti juos į Lietuvos valstybės gyvenimą. Įgyvendindami šią programą, mes kertinį dėmesį numatome būtent lituanistinio švietimo plėtrai“, - sakė ministras.
Užsienio reikalų ministerijoje spalio 5-7 dienomis surengtu lituanistinių mokyklų mokytojų kvalifikacijos tobulinimo seminaru siekiama stiprinti pasaulio lituanistinių mokyklų veiklą, padėti užsienio lietuviams saugoti gimtąją kalbą, kultūrą ir tapatumą. Seminare pristatomos naujausios lietuvių kalbos mokymo priemonės ir metodika, nuotolinio mokymo galimybės, pedagogai stebės integruotas lietuvių kalbos ir etnokultūros pamokas, keisis gerąja darbo patirtimi.
Seminare dalyvauja 41 mokytojas iš 24 valstybių.
Tai jau antrasis Užsienio reikalų ministerijoje surengtas seminaras lituanistinių mokyklų mokytojams. Pirmasis vyko 2010 m. lapkritį.
Šiuo metu 30 pasaulio valstybių veikia 166 neformaliojo lituanistinio švietimo įstaigos, kuriose mokosi apie 6,5 tūkst. mokinių.