Psichologas sukūrė formulę, galinčią padėti tėvams, besistengiantiems per Kalėdas padovanoti tobulą žaislą savo vaikams.
Cliffas Arnallas, neseniai matematiškai apskaičiavęs laimingiausią ir liūdniausią dieną, mano, jog matematiką galima naudoti ir nustatant potencialaus pirkinio „žaidimų vertę“, rašo telegraph.co.uk.
Tačiau tėvai, besitikintys, kad jiems nuspręsti padės paprasta formulė, turėtų neskubėti ir eidami į parduotuvę nepamiršti skaičiuotuvo.
Psichologas taip pat teigia, jog skirtingiems vaikams reiktų taikyti skirtingą formulę.
Tėvai žaislą pirmiausiai turėtų įvertinti pagal šešis kriterijus: jo naudingumą, kai vaikas žaidžia vienas (Žv), kai žaidžia su kitais (Žk), ar jis skatina kūrybingumą (K), jo vertę skatinant socialinį bendravimą (S), jo bendrą naudingumą (N) ir, galiausiai, ar jį bus galima perduoti broliams ir seserims (P).
Kiekvieną kriterijų tėvai turėtų įvertinti balų skalėje iki penkių ir balus susumuoti.
Tuomet reikėtų atskirai įvertinti, kiek laiko vaikas praleis reguliariai žaisdamas su žaislu (L) ir padauginti tai iš mėnesių, per kuriuos vaikas išlaikys susidomėjimą žaislu, skaičiaus (M).
Tuomet gautą sandaugą reiktų paralinti iš skaičiaus, gauto ištraukus kvadratinę šaknį iš žaislo kainos (Kn) ir rezultatą pridėti prie 6 kriterijų balų sumos.
Formulė atrodytų taip: L x M + Žv + Žk + K + S + N + P / kvadratinė šaknis iš Kn.