Karys dabar stovi budėjimo poste, pavaduodamas kolegą. Lygiai taip pat vietoje jo – dar vakar pareigas vykdė trečiakursis Karo akademijos studentas. Ginkluoto kario pareiga – čia budėti parą, prižiūrėti ir užtikrinti bendrą tvarką. Deja, eilinis kario budėjimas jam baigėsi kruvina nelaime, kai užėjo į kursiokų kambarį. Ten ginkluotas dvidešimt vienerių jaunuolis buvo stipriai sužeistas kulka iš pistoleto, kurį pats turėjo.
Pasitraukęs iš savo budėjimo posto karys pasuko link savo kurso draugų jau besiruošiančių nakties miegui. Šiandien kambario durys aptvertos stop juosta. Galimai čia ir įvyko konfliktas tarp kurso draugų.
Kol kas neaišku, kas įvyko už šių durų, kur kambaryje gyvena du kariūnai. Kodėl iš viso ginkluotas budintis karys ten nuėjo ir kas nutiko tarp kurso draugų, kad karys nusprendė užtaisyti ginklą, kol kas neatskleidžiama. Aišku, tiek kad ginklas iššovė tiesiai į karį.
„Vykdant dienos tarnybos pareigas kariūnas, neatsargiai elgdamasis su ginklu susižeidė. Žinoma, iš karto suteikta pirmoji medicininė pagalba, iškviesta greitoji pagalba ir išvežtas kariūnas hospitalizuoti į Vilniaus universitetinę ligoninę. Operuotas buvo ir paskutinėmis žiniomis po operacijos miega ir toliau situacija stebima“, – sakė akademijos atstovas Donatas Suchodskis.
Preliminariais duomenimis, karys persišovė apatinę kūno dalį. Šiuo metu Ligoninėje budi ir situaciją stebi karo akademijos atstovai, kurie nekomentuoja, kokia kario būklė dabar. Karo akademija praneša, kad ginklą karys turėjo oficialiai, bet tik dėl to, kad vykdė budėtojo pareigas.
„Tai parai jam yra išduodamas ginklas, pistoletas su koviniais šaudmenimis“, – tikino akademijos atstovas.
Karo policija dėl neatsargaus sveikatos sužalojimo pradėjo ikiteisminį tyrimą. Jame minimi du asmenys – pats sužeistasis ir kitas kambaryje buvęs karys, kuris galimai įsivėlė į konfliktą. Karo akademija sako po šio įvykio besiimsianti prevencinių priemonių. Ir darkart kariams primins griežtas ginklų naudojimosi taisykles. Panašaus atvejo, anot atstovų, nėra buvę.
„Buvo netyčinių iššovimų pertaisant ginklą, bet jie yra salyginai saugiai į kulkų gaudyklę įvykę, ar panašiomis aplinkybėmis, perduodam ginklą jau po budėjimo“, – pasakojo D. Suchodskis.
Šiuo metu karo akademijoje mokosi per 200 karių. Į mokslus stojant kariams atliekamas profesinio tinkamumo testas. Vėliau su kariais dirba psichologai, kiti specialistai. Anot karo akademijos atstovų, čia elgesio su ginklais kontrolė pasižymi griežtais ypatumais, esą ginklai duodami tikrai ne bet kam.
„Į karo akademiją stoja tikrai neeiliniai žmonės ir tie, kurie tikrai motyvuoti ir pasiryžę pabaigti keturių metų kario kelią, studijuojant aukštąjį mokslą“, – tikino akademijos atstovas.
Kol kas neaišku, koks likimas laukia karių, ar gali po tyrimo kariūnai būti išmesti iš karo akademijos taip pat nežinia.