• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

To nėra buvę. Panevėžio rajono palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėse – apstu laisvų vietų. Iki pandemijos norint į jas patekti, ypač prieš šaltąjį sezoną, tekdavę laukti mėnesius eilėje. O štai Panevėžio mieste tokia pat įstaiga perpildyta.

To nėra buvę. Panevėžio rajono palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėse – apstu laisvų vietų. Iki pandemijos norint į jas patekti, ypač prieš šaltąjį sezoną, tekdavę laukti mėnesius eilėje. O štai Panevėžio mieste tokia pat įstaiga perpildyta.

REKLAMA

Specialistai mano, kad tokią situaciją galėjo lemti ne tik pandemija, bet ir galimybė žmogui laisvai rinktis šias paslaugas teikiančias įstaigas.

83-ejų Nijolė ne pirmą rudenį pasitinka Ramygalos palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje. Namuose sako jau sunku vienai. „Nei pečiaus pasikurti gali, vandenį reikia iš šulinio pasisemti, sunku“, – pasakoja Ramygalos palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės pacientė Nijolė. 

Garbingo amžiaus moteris džiaugiasi, kad į slaugos ligoninę pakliuvo lengvai. Ir eilės šiemet nebuvo, kaip iki pandemijos.

REKLAMA
REKLAMA

„Gal, kad ta liga, užtai žmonės baiminasi, dėl to tikriausiai. – Lieka namuose? – Yra tokių negalinčių, bet žmogus tokio charakterio, bijo jis, mes tai nebijom“, – sako ji.

REKLAMA

Palatos kaimynei antrina ir Ona. Džiaugiasi galinti šiltai leisti dienas: „Ir ardau, ir mezgu, viską.“

Moteris čia nuo rugsėjo pradžios. „Aš nepaeinu, stuburas išvarytas, krūtinkaulį varo, jau man namuos sunku“, – tikina moteris. 

Ramygalos palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė didžiausia – Panevėžio rajone. Iš viso čia 28 vietos. Iki pandemijos vietos čia tekdavę laukti. O dabar net 9 laisvos.

REKLAMA
REKLAMA

„Aišku, kad išgąsdino, norinčių buvo daug, bet bijojo seni žmonės pasijudinti iš namų“, – kalba Ramygalos palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės pacientė Birutė.

Laisvų vietų yra ir kitoje, šiek tiek mažesnėje, Naujamiesčio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje.

„Labai planingai aš guldau ligonius, tikrai tik tiem, kuriems reikalinga slauga. Ne laiko praleidimas, ne pensijos pataupymas, o tikra slauga“, – sako Naujamiesčio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės vadovė Aridona Bukauskienė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Panevėžio rajone yra trys palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės. Iš beveik 60 vietų keliolika laisvų. Anot Panevėžio rajono mero, to nėra buvę metų metus. Atvirkščiai, vietos tekdavę laukti ne vieną mėnesį, ypač prieš šaltąjį sezoną.

„Priežastys įvairios gali būti. Gal su pandemija susiję, gal žmonės bijo tiesiog užsikrėsti, virusą parsivežti, galbūt žmonės neturėdami darbo forminasi priežiūrą namuose. Dalis žmonių iškeliavo anapilin“, – tikina Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis. 

REKLAMA

Skaičiuojama, kad neužpildytos ligoninės – tūkstantiniai nuostoliai kasdien. Taupant lėšas vasarą vieną slaugos ligoninę Panevėžio rajone  laikinai teko uždaryti. Neatmetama, kad situacijai nesikeičiant, gali tekti mažinti lovų skaičių rajone.

„Visos įstaigos gražiai paremontuotos, visos sutvarkytos, gaila būtų jei reiktų imtis tokių sprendimų“, – tikina P. Žagunis. 

Priešinga situacija Panevėžio mieste. Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė jau kelias savaites perpildyta. Įstaigos vadovė sako, kad gydomi pacientai ne tik iš gretimo Panevėžio rajono, bet ir Kauno, Šiaulių ar net Žemaitijos krašto. Įstaigos vadovės teigimu,  pacientai renkasi, kur jiems geriau ir patogiau. Juolab, kad nuo metų pradžios tai leidžia pasikeitę teisės aktai. Pacientui skirtų lėšų krepšelis keliauja paskui ligonį.

REKLAMA

„Susisiekimas rajonuose yra problemiškas, kitas dalykas – daugelis vaikų gyvena miestuose ir jiems yra paprasčiau lankyti savo artimuosius ilgalaikio gydymo įstaigose“, – tikina Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės direktorė Violeta Grigienė.

Anot Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės vadovės, panaši situacija ir kitose didžiųjų miestų slaugos ligoninėse. Vietų jose trūksta.

Oi, kodėl tai galvojate? Kas ten blogai?
Tik ne pas Grigienę.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų