• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Beveik du trečdaliai Lietuvos gyventojų nepritaria abortų draudimui. Labiausiai abortų draudimui prieštarauja šeimas sukūrę asmenys, turintys aukštąjį išsilavinimą, gaunantys didesnes pajamas ir gyvenantys didžiuosiuose miestuose.

REKLAMA
REKLAMA

Tai parodė didžiausios šalyje viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „TNS Gallup“ vasarį atliktas tyrimas, kurio metu buvo apklausta  daugiau nei 500 Lietuvos gyventojų.

REKLAMA

Tyrimo duomenimis, abortų draudimui nepritaria net 61 proc. lietuvių. 20 proc. apklaustųjų norėtų, kad jie būtų uždrausti, o 19 proc. nuomonės šiuo klausimu neturėjo.

Vyrų ir moterų nuomonė dėl abortų yra panaši – prieš abortų draudimą pasisakė 65 proc. moterų ir 57 proc. vyrų.

REKLAMA
REKLAMA

Labiausiai aborto draudimui prieštarauja 20-49 metų Lietuvos gyventojai. Ypač - 20-39 m. moterys. Net aštuonios iš dešimties jų pasisako prieš abortų draudimą. Pasak „TNS Gallup“ Žmogiškųjų resursų tyrimų skyriaus vadovės Almos Tamošaitytės, šio amžiaus moterys kaip tik planuoja šeimyninį gyvenimą, todėl abortus draudžiantis įstatymas joms yra itin aktualus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Labiausiai abortų draudimui pritartų vyresni nei 60 m. gyventojai, turintys pradinį ar pagrindinį išsilavinimą, gaunantys mažesnes pajamas ir gyvenantys mažesniuose miestuose.

Šeimyninė padėtis taip pat turi įtakos abortų draudimo klausimu. Net 68 proc. respondentų, sukūrusių šeimas ar gyvenančių kartu su partneriu nesusituokę, abortų draudimą vertina neigiamai. Mažiau prieštaraujančių tokiam draudimui yra tarp vienišų, išsiskyrusių ir našlių.

REKLAMA

“Respondentams argumentuojant, kodėl pritaria ar prieštarauja abortų draudimui, akivaizdžiai susiduria dvi vertybės: žmogaus laisvė pasirinkti ir užsimezgusios gyvybės išsaugojimas bei gynimas“, - sakė A. Tamošaitytė.

Abortų draudimui prieštaraujantys akcentuoja nelegalių abortų grėsmę, šeimų finansines galimybes ir tai, jog uždraudus abortus didės vaikų namų globotinių skaičius. Tuo tarpu palaikantieji teigia, kad šis draudimas gerintų gimstamumą Lietuvoje ir tvirtina, kad yra pakankamai priemonių nuo nepageidaujamo nėštumo apsisaugoti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų