Privati agentūra „New Open World Corporation“ visai neseniai atliko apklausą apie 7 naujuosius pasaulio stebuklus. Įkvėpti „senųjų“ pasaulio stebuklų, milijonai žmonių visame pasaulyje buvo klausiami, kokie jų kriterijai renkant naujas, šios kategorijos vietas.
Tokiu būdu buvo sudarytas septynių vietų sąrašas, kurios, be kita ko, yra ir didelio turistų susidomėjimo objektai. Dėl to, internetinis puslapis TripAdvisor surinko tūkstančių keliautojų nuomones, kurie patys aplankė šiuos naujausius pasaulio stebuklus ir pateikė jų nuomones savo tinklapyje, – rašoma tinklapyje turismito.com
Šiame tinklapyje taip pat galima sužinoti įdomios informacijos apie viešbučius, restoranus ir kitas vietas susijusias su naujaisiais pasaulio stebuklais.
Primename septynių naujųjų pasaulio stebuklų sąrašą:
1. Čičen Ica (Jukatane (Meksika) esantis majų šventyklų miestas, buvęs politinis, ekonominis ir religinis šios civilizacijos centras.)
2. Romos Koliziejus (dar kitaip vadinamas Akropolis – didžiausias Romoje amfiteatras, seniausias pasaulyje (pastatytas I amžiuje). Garsėjo gladiatorių kovomis.)
3. Rio de Žaneiro Kristaus skulptūra (ant Corcovado kalvos stovi 1931 m. pastatyta 38 metrų aukščio Kristaus skulptūra (Cristo Redentor; dizaino autorius Heitor da Silva Costa, skulptorius Paul Landowski).
4. Didžioji kinų siena (istoriniai gynybiniai įrengimai Kinijos šiaurėje ir šiaurės vakaruose, kurie turėjo saugoti Kinijos imperiją nuo klajoklių antpuolių iš šiaurės.)
5. Maču Pikču (inkų XV – XVI a. tvirtovės griuvėsiai Peru, Maču Pikču kalno šlaite, 2350 m aukštyje virš jūros lygio, prie Urubambos upės, 70 km į šiaurę nuo Kusko.)
6. Petra, Jordanija (archeologinė vietovė Jordanijoje, garsėjanti akmens statulomis, išskaptuotomis uolose apie 200 m. pr. m. e. Tai pamirštas nabatėjų miestas, dar vadinamas raudonąja dykumą rože. Uolose iškalti nuostabūs rūmai ir labai daug laiptuotų takų, vedančių į aukštus statinius.)
7. Tadžmahalas, Indija (statinys Indijoje, Agros mieste. Jį 1631–1654 m. statė apie 2000 žmonių. Mogolų imperatorius Šahdžahanas jį pastatydino kaip mauzoliejų savo brangiosios žmonos Arjumand Banu Begum, dar žinomos kaip Mumtaz Mahal, garbei.)