Tikimybė, kad jūsų bamba vidinė, yra tikrai didelę – Šiaurės Karolinos universiteto (JAV) studija parodė, kad 96 proc. tyrime dalyvavusių asmenų turi vidinę bambą. Tad išsišokusios bambos yra retos. Tad kas lemia, ar jūs patenkate į tą mažytę išsišokusių bambų grupę?
Ne daktarų rankose
Bambos forma ir dydis visiškai nepriklauso nuo to, kur gydytojai nukerpa kūdikiui gimstant virkštelę. Daktarai iš tikro negali padaryti išsišokusios bambos. Dauguma žmonių, turintys tokias bambas, gimstant įgyja mažas bambos išvaržas, nors ir mažos infekcijos gali lemti išsišokusios bambos susiformavimą. Bet kuriuo atveju, tokia bamba įprastai nepavojinga.
Kadangi mažų komplikacijų atvejų yra nedaug, mažiausiai 90 proc. žmonių gimus turi vidines bambas. Visgi tai nereiškia, kad jūsų bambos forma išlieka tokia pati visą gyvenimą. Straipsnis, parengtas Le Bonheur vaikų ligoninės, nurodo, kad yra 90 proc. tikimybė, jog išsišokusi bamba pati „sulįs“ vidun, kai vaikui sukaks penkeri – taip nutinka, kai bambos išvarža pati savaime pasikoreguoja.
Retesniais atvejais vidinė bamba gali išsišokti, jei vaikas turi nediagnozuotą bambos išvaržą, kuri pasireiškia vaikui augant. Po penkerių metų yra nedaug tikimybės, kad bamba išsišoktų ar „sulįstų“ vidun.
Jeigu žmogui nepatinka jo bambos forma ar tipas, jis gali atlikti operaciją – ir jos, bent jau JAV, tampa vis populiaresnės.
Visgi portalas urbo.com sako, kad darytis išsišokusios bambos operacijos neverta – tai juk ženklas, kad jūsų bamba unikali ir pakankamai reta pasaulyje.