• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pradėta kasmetinė Aplinkos apsaugos departamento akcija „Garažiukas“. Jos metu aplinkosaugininkai tikrina įmones ir asmenis, remontuojančius ir ardančius įvairias eksploatuoti netinkamas transporto priemones (ENTP). Akcija tęsis iki lapkričio 30 d., rašoma pranešime žiniasklaidai.

Pradėta kasmetinė Aplinkos apsaugos departamento akcija „Garažiukas“. Jos metu aplinkosaugininkai tikrina įmones ir asmenis, remontuojančius ir ardančius įvairias eksploatuoti netinkamas transporto priemones (ENTP). Akcija tęsis iki lapkričio 30 d., rašoma pranešime žiniasklaidai.

REKLAMA

Aplinkosaugininkai atkreipia dėmesį į ENTP surinkimo ir apdorojimo veiklą bei transporto priemonių techninę priežiūrą ir remontą vykdančius asmenis, o taip pat į veiklos vykdymo vietose esančius ir (ar) naudojamus kuro deginimo įrenginius, nes netinkamas ENTP tvarkymas kenkia aplinkai ir žmonių sveikatai.

Šių metų spalio 16 d. Klaipėdos, Šilutės ir Šiaulių aplinkosaugos pareigūnai pradėjo akciją „Garažiukas“. Tauragėje: patikrinti 8 fiziniai ir 6 juridiniai asmenys, pradėti 5 neplaniniai patikrinimai dėl galimų aplinkos apsaugą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimų. 

Akcijos „Garažiukas 2024“ tikslai  

Aplinkos apsaugos departamento atstovai įvardija pagrindinius tokios akcijos tikslus:

REKLAMA
REKLAMA
  • šviesti, konsultuoti fizinius ir juridinius asmenis ENTP ardymo, tvarkymo bei transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto veiklos aplinkosauginiais klausimais bei daroma neigiama žala aplinkai ir žmonių sveikatai, netinkamai ar neteisėtai vykdant minėto pobūdžio ūkines veiklas, ir prevenciškai skatinti sąmoningumą, užkertant kelią aplinkos taršai bei siekiant, kad būtų laikomasi įstatymų ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių aplinkos apsaugą ir gamtos išteklių naudojimą, reikalavimų;  
  • teikti rekomendacijas, pasiūlymus kiekvienu konkrečiu atveju dėl geriausio sprendimo ūkinės veiklos legalizavimo, įrengimo ir priežiūros, kurie atitiktų galiojančius aplinkosauginius reikalavimus. Patikrinti, ar fiziniai asmenys ir ūkio subjektai turi nustatyta tvarka išduotus leidimus užsiimti šia veikla ir laikosi tokiuose leidimuose nustatytų sąlygų bei ar fiziniai asmenys, dirbantys pagal verslo liudijimus ar vykdantys individualią veiklą, kurie atlieka transporto priemonių techninę priežiūrą ir remontą privačiuose garažuose, garažų bendrijose ir kitose pagalbinėse ar remonto dirbtuvių patalpose (angaruose, gamyklose, dirbtuvėse ir pan.), laikosi šią veiklą reglamentuojančių aplinkosauginių teisės aktų reikalavimų;  
  • nutraukti aplinkai ir žmonių sveikatai vykdomą kenksmingą veiklą, akcijos metu nustačius tokio pobūdžio pažeidimus, o kaltus asmenis patraukti administracinėn atsakomybėn ir įpareigoti pašalinti nustatytus trūkumus (jei tokie trūkumai yra nustatomi). 

Primenama, kad Aplinkos apsaugos departamentas yra parengęs atmintines: „Transporto priemonių pridavimas (utilizavimas)“, „Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių (ENTP) tvarkytojams“ ir „Transporto priemonių remontas ir techninė priežiūra“, kuriose galima rasti visą svarbiausią informaciją, taisykles ir reikalavimus.  

REKLAMA

Įmonės, kurių veikloje susidaro pavojingos ir nepavojingos atliekos (išskyrus tam tikras teisės aktuose numatytas išimtis), turi atliekų susidarymo apskaitą vesti Vieningoje gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinėje sistemoje (GPAIS).  

Gresia baudos

Užsiimant ENTP ardymo veikla neturint leidimo arba nesilaikant šiame leidime nustatytų sąlygų, fiziniams asmenims užtraukia baudą nuo 300 iki 560 eurų, juridinių asmenų vadovams – nuo 900 iki 1700 eurų ir kitiems atsakingiems asmenims – nuo 600 iki 1150 eurų.  

REKLAMA
REKLAMA

Juridiniams asmenims vykdant ENTP ardymo veiklą neturint leidimo, numatyta bauda nuo 5 tūkst. iki 10 tūkst. eurų. Vykdant ENTP ardymo veiklą pažeidžiant leidimo sąlygas,  juridiniams asmenims gresia bauda nuo 1000–2000 eurų.  

Už atliekų tvarkymo pažeidimus fiziniams asmenims taikoma atsakomybė nuo įspėjimo iki 4100 eurų.  

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai primena, kad apie aplinkos apsaugos pažeidimus galima pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112. Taip pat užfiksuotas nuotraukas ar vaizdo medžiagą, kai daromas pažeidimas, galima atsiųsti el. paštu ([email protected]).  

Kam kenkia ????????????
Kam kenkia ????????????
Aplinkai ?????????
Su galva negerai ????
Apsidairykit aplinkui kiek gamyklų, kiek išmesta tepalų, chemikalų ir viso kito mėšlo.
Ar garažiukas kenkia aplinkai ?
Na tikrai reikia priverstinio gydymo.
Lietuva yra didelis kalėjimas, visi kas netingi gali užeiti, atimti iš tavęs, skirti baudą.
gal pagaliau atstokite nuo žmonių o žiūrėkite kur tikrai teršia, bet piniguočių juk nejudinsi
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų