• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nepasiturintys gyventojai gali prašyti įvairių vienkartinių ir periodinių pašalpų, kompensacijų ir kitos paramos. Vis tik žmonės pastebi, kad ne visiems prašantiems tos pagalbos iš tikrųjų ir reikia. Kai kurie gyventojai piktinasi, kad pašalpos skiriamos turtuoliams.

Nepasiturintys gyventojai gali prašyti įvairių vienkartinių ir periodinių pašalpų, kompensacijų ir kitos paramos. Vis tik žmonės pastebi, kad ne visiems prašantiems tos pagalbos iš tikrųjų ir reikia. Kai kurie gyventojai piktinasi, kad pašalpos skiriamos turtuoliams.

REKLAMA

Portalo tv3.lt straipsnis apie gyventojų, prašančių pašalpų namų tikrinimą sulaukė daugybės skaitytojų reakcijų.

Žmonės piktinosi, kad pašalpos dalinamos visai ne tiems gyventojams, kuriems jos iš tikrųjų reikia.

„Labai gerai, kad tikrina, kaip pašalpų gavėjai gyvena. Ta patikra galėtų būti ir griežtesnė. Dabar tenka matyti, kad žmonės gauna pašalpas, o dirba nelegaliai.

Taip pašalpų gavėjai užsitikrina dvigubas pajamas ir puikiai sau gyvena“, – piktinosi Vita.

Jai pritarė ir Jūratė.

„Tikra tiesa, va kaimynystėje, socialiniame būste gyvena daugiavaikė šeima su 3 vaikais. Teko matyti, kad vaikai turi naujausius telefonus. Tokius net ne visi dirbantys tėvai gali savo vaikams nuspirti. O socialinio būsto gavėjai, pasirodo, turi pinigų naujausiems telefonams.

REKLAMA
REKLAMA

O jų balkonuose nuolat kažkas rūko, garsiai klausosi muzikos. Jie puikiai ir linksmai gyvena, vargo nemato“, – įsitikinusi moteris.

REKLAMA

Pašalpas skiria ne tiems?

Kita skaitytoja taip pat tikino, kad būtina žiūrėti, kokie žmonės prašo pinigų.

„Dabar visi tik ir žiūri, kaip nieko nedarant gauti pinigų. Žinau, kad yra ir tokių, kurie dirba, o visus pinigus išsiima iš sąskaitos. Tada jie prašo pašalpos ir rodo sąskaitos išrašus, kuriuose 0 eurų“, – piktinosi ji.

„Būtent, pašalpas gauna tie, kuriems jų nereikia. Į rankas gaunu 900 eurų, nuomai ir buto komunaliniams mokesčiams sumoku 500 eurų. O pragyvenimui man su vaiku lieka 400 eurų. Ši suma tikrai nėra jau tokia didelė.

REKLAMA
REKLAMA

Todėl bandžiau kreiptis dėl pašalpos, tačiau jos negavau, atseit, per daug uždirbu“, – skundėsi vieniša mama.

„Žinau ir aš tokių, kurie varto tūkstančius, turi verslus, geras mašinas, tačiau sugeba susirinkti visas kompensacijas ir pašalpas.

Nesuprantu, kur mūsų valdžia žiūri, taip lengvai visiems dalindama pinigus“, – rašė vyras.

Buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo aktas

Naujienų portalo tv3.lt kalbintos savivaldybės tikino, kad skirdamos pašalpas turi surašyti buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo aktą. Tačiau ne visos jų surašydamos aktą apsilanko gyventojų namuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kauno miesto savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Erika Kačiulienė aiškino, kad Socialinės paramos skyrius dėl buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo akto surašymo, išvadų ir rekomendacijų pateikimo kreipiasi į Kauno miesto socialinių paslaugų centrą.

„Buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo aktas užsakomas, jei kyla pagrįstų įtarimų dėl šeimos sudėties, užimtumo ar prašyme-paraiškoje pateiktų duomenų apie faktinę gyvenamąją vietą, gaunamas pajamas.

REKLAMA

Tačiau buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo aktas visada užsakomas, jeigu pareiškėjas (šeima) pageidauja gauti piniginę paramą išimties tvarka. Tai vienas iš dokumentų teisei į piniginę socialinę paramą nustatyti ir yra būtinas svarstant piniginės paramos skyrimą išimties tvarka“, – komentavo savivaldybės atstovė.

Tikrina, ar gyventojai nemeluoja

Tuo metu Šiaulių miesto savivaldybės Socialinių išmokų ir kompensacijų skyriaus Aušra Gailiūnienė irgi komentavo, kad nagrinėjant pareiškėjų pateiktus prašymus dėl piniginės socialinės paramos gavimo, esant poreikiui, yra tikrinamos pareiškėjų buities ir gyvenimo sąlygos ir surašomi buities ir gyvenimo sąlygų aktai.

REKLAMA

„Jų tikslas patikrinti asmenų pateiktą informaciją, pvz. ar asmenys tikrai gyvena prašyme nurodytu adresu, kai jie yra įrašyti į asmenų, neturinčių gyvenamosios vietos, apskaitą Šiaulių miesto savivaldybėje, ar teisingai pateikti duomenys apie šeimos sudėtį, kai nurodoma, kai asmenys vieni augina vaikus, kai asmenys turi kelis nekilnojamojo turto vienetus (patikrinti ar nėra jie nuomojami).

Buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo aktai surašomi skiriant piniginę socialinę paramą išimties tvarka, t. y., kai asmenų turimas turtas viršija nustatytą turto vertės normatyvą, skiriant piniginę socialinę paramą, kai nėra vaikams nustatyta tėvystė ir priteistas išlaikymas, patikrinti kuo šildomas būstas, t. y. dujomis ar kietu kuru, koks yra šildymo prietaisas“, – komentavo savivaldybės atstovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Piktnaudžiavimo atvejų pasitaiko

Pasak E. Kačiulienės, pasitaiko atvejų, kuomet gyventojai bando piktnaudžiauti: pavyzdžiui, turima nelegalių pajamų, tačiau norima gauti ir piniginę socialinę paramą.

„Yra pasitaikę atvejų, kai atsižvelgus į buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo aktą piniginė socialinė parama neskiriama: nustatoma, kad kartu gyvena kitas asmuo (sugyventinis/ė), nors deklaruota, kad būste gyvena vienas asmuo arba gaunama informacija, kad asmuo nurodytu adresu negyvena, yra išvykęs į užsienį, būstas pernuomojamas ir panašūs atvejai.

REKLAMA

Turėta ir tokių situacijų, kai pareiškėjai nesutinka, kad būtų tikrinamos buities ir gyvenimo sąlygos, patys atsisako paramos“, – pasakojo E. Kačiulienė.

Patys atsisako pašalpos

Šiaulių savivaldybės atstovė pastebėjo, kad pateikę prašymus pareiškėjai ne visada sudaro galimybę socialiniams darbuotojams apsilankyti jų gyvenamosios vietos adresu, ar jų kituose jiems nuosavybės teise priklausančiuose būstuose dėl buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo aktų surašymo.

REKLAMA

„Sulaukę skambučio dėl apsilankymo arba atsisako įsileisti socialinius darbuotojus, prašo pateikto prašymo nenagrinėti, arba pareiškėjai nebūna rasti nurodytu adresu.

Per 2024 metus buvo neskirta piniginė socialinė parama 44 pareiškėjams, kurie nesudarė sąlygų surašyti buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo akto“, – skaičiavo A. Gailiūnienė.

Vilniaus miesto savivaldybės atstovas Gabrielius Grubinskas irgi komentavo, kad kartais sužinoję, kad bus atliekamas patikrinimas, asmenys patys atsiima savo prašymus piniginei socialinei paramai gauti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Patikrinimo metu nustačius, kad nurodytu gyvenamosios vietos adresu asmuo faktiškai negyvena arba kad pateikti duomenys neatitinka faktinės situacijos, taip pat kai nesudaromos sąlygos tikrinti gyvenimo sąlygas, gali būti priimamas sprendimas nesuteikti piniginės socialinės paramos.

Iš viso per 2024 metus atlikti 564 patikrinimai, po jų piniginė socialinė parama neteikta 8 atvejais“, – skaičiavo specialistas.

tv3.lt

Nepasiturintys gyventojai gali prašyti įvairių vienkartinių ir periodinių pašalpų, kompensacijų ir kitos paramos. Vis tik žmonės pastebi, kad ne visiems prašantiems tos pagalbos iš tikrųjų ir reikia. Nesuprantu, kur mūsų valdžia žiūri, taip lengvai visiems dalindama pinigus“, – rašė vyras. Ko cia nesuprasti? Visos babkes eina ukr ir tiems prie lovio, ka tu ten tikrinsi kaip zmones gyvena is pasalpu.. Sioj bauduvos rsp algos ir pensijos yra pasalpa.. Prie lovio varto milijonus, rekia aukokit daugiau padekit ukr, o savus smaugia mokesciais, didelemis kainomis ir baudomis. Va, tokia si xieroves valstybe, savi gali dar kokius 10 metu pasedeti basi ir alkani.. Svarbeuzia svetimi tures visko, o jus sedekit be nieko. Bauduvos rsp...
Lanzbergius patikrinkit.niekur nedirba o milionus varto
Blogybė tame,kad jokios pašalpos neskatina žmogui dirbti,o tik atitolina jieškoti darbo.Tu
papraščiausia prarandi motyvacija dirbti.Tuo pasinanaudo ir gerai gyvenantis žmonės.
Tarybiniais laikais niekas pašalpų nemokėjo,o turėjai dirbti.Jei nenori tai per prievartą idarbindavo.Dabar kiti laikai.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų