Klaipėdos daugiabučių gyventojai, vėlai vakare norintys švęsti asmenines šventes, nuo šiol turės gauti raštišką kaimynų sutikimą. Nuo kaimynų malonės priklausys ir kauniečiai, sumanę savo butuose laikyti šunis bei kates.
Šiandien uostamiestyje įsigalioja naujos sanitarijos ir higienos taisyklės. Iš tiesų nieko naujo Klaipėdos valdžia nesugalvojo - tiesiog pritaikė dar 2004 metais Seimo priimtą Triukšmo valdymo įstatymą. „Reaguodami į gyventojų skundus parengėme taisykles ir kartu su policija kontroliuosime, kaip jų laikomasi“, - sakė miesto vicemerė Judita Simonavičiūtė.
Visiškai atsipalaiduoti negalės
Jei kuris nors klaipėdietis savo bute po 22 val. sumanys organizuoti renginių (pobūvių, mirusiojo šarvojimo procedūrų) ar atliks kitus rimtį trikdančius veiksmus, turės gauti raštišką artimiausių kaimynų sutikimą.
Tačiau net ir gavę tokį sutikimą triukšmadariai negalės visiškai atsipalaiduoti. Pasak savivaldybės administracijos Sanitarinės kontrolės poskyrio vedėjos Ninos Gendvilienės, jei iš buto sklis didelis triukšmas, kaimynai vis tiek galės iškviesti policijos pareigūnus. Kaimynų parašai galbūt lems tik tai, kad policininkai nepuls iškart rašyti protokolo ir skirti baudos, o tik įspės.
Naująsias taisykles Klaipėdos politikai derino gerą pusmetį. Daugiausia diskusijų sukėlė siekis nustatyti, kada nuosavame bute galima daryti remontą. Politikai nusprendė, kad daugiabučio gyventojai dirbti statybos darbus galės tik darbo dienomis nuo 9 iki 20.30 valandos, šeštadieniais nuo 10 iki 16 valandos. Sekmadieniais imtis remonto draudžiama. Bauda už taisyklių nesilaikymą siekia iki 2 tūkst. litų.
Prisidės policija
Tikrinti, kaip laikomasi taisyklių, turės minėtas Sanitarinės kontrolės poskyris. Jame dirba tik du žmonės - vedėja ir dar viena specialistė. Tačiau vedėja N.Gendvilienė nenusimena ir viliasi sulaukti policijos pagalbos.
Pasak Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Prevencijos skyriaus viršininko Kazimiero Sinkevičiaus, pareigūnai reaguos ir tada, jei gaus toliau nuo triukšmo šaltinio gyvenančių kaimynų skundų. „Tai numatyta Triukšmo prevencijos įstatyme, o įstatymas yra viršesnis teisės aktas už taisykles“, - pabrėžė jis.
Draudimai rūkaliams
Sanitarijos ir higienos taisyklėse taip pat numatyta, kad nuo šiol bus draudžiama rūkyti paplūdimiuose, miesto centre esančiame Skulptūrų parke, Smiltynės miške ir jūros link vedančiuose takuose, išskyrus specialiai įrengtas rūkymo vietas.
Tačiau N.Gendvilienė suskubėjo nuraminti, kad paplūdimiuose rūkyti bus draudžiama tik per maudymosi sezoną. Jei dūmą koks nors rūkalius paplūdimyje užtrauks žiemą, nieko baisaus. „Ištisus metus nebus galima rūkyti Skulptūrų parke, Smiltynės miške“, - paaiškino poskyrio vedėja. Draudžiamoje vietoje užsirūkęs žmogus bus baudžiamas bauda iki 50 litų.
K.Sinkevičius priminė, kad dėl šio draudimo savivaldybės administracija turės sutvarkyti tam tikrus formalumus. „Jei pliažuose vasarą bus draudžiama rūkyti, apie tai privalės informuoti specialūs ženklai. Turi būti numatyta speciali rūkymo vieta. Taip pat ir Skulptūrų parke privalu pastatyti perspėjamuosius ženklus. Kol kas to nėra padaryta“, - pažymėjo pareigūnas.
Teks tartis dėl augintinių
Kauno miesto taryba patvirtino naujos redakcijos Gyvūnų laikymo taisykles. Anksčiau galiojusios 2005 metais patvirtintos taisyklės papildytos naujais punktais, atsižvelgiant į gyventojų ir gyvūnų globos įstaigų pasiūlymus.
Taisyklės numato, kad gyvūno savininkas arba atsakingas asmuo privalo užtikrinti, kad gyvūnas nekeltų triukšmo, viršijančio leidžiamus ribinius dydžius, kurie nustatyti minėtame įstatyme.
Iki šiol kauniečiai galėjo laikyti balandžius be kaimynų sutikimo. Naujose taisyklėse nustatyta, kad balandžiai gali būti laikomi tik savininko nuosavoje valdoje tam tikslui pritaikytose patalpose ir tik turint raštišką gretimų valdų savininkų sutikimą.
Raštišką artimiausių kaimynų sutikimą reikės gauti norint pradėti laikyti šunį ar katę daugiabučiame name.