Tibeto vienuoliai sužlugdė oficialią kinų valdžios užsienio žiniasklaidai surengtą spaudos konferenciją ir apkaltino pareigūnus skleidžiant melą.
Kinų valdžia spaudos konferenciją specialiai atrinktiems užsienio žurnalistams surengė vienoje Tibeto sostinės Lasos šventyklų.
Tačiau renginyje pasirodę šventyklos vienuoliai apkaltino pareigūnus skleidžiant melą apie regione kilusius protestus.
„Reuters“ naujienų agentūra praneša, kad incidentas buvo gėdingas valdžiai, kuri sako, kad po kovo viduryje kilusių neramumų regione vėl atkurtas stabilumas.
Pareigūnus apšaukė maždaug 30 į renginį nekviestų jaunų Jokhang šventyklos, kuri yra viena švenčiausių Tibete ir bene labiausiai lankoma turistų, vienuolių.
„Netikėkite jais. Jie jus apgaudinėja. Jie kalba melą“, – šaukė vienuoliai žurnalistams, kurie po neramumų į regioną įleisti pirmą kartą.
Vienuoliai aiškino, kad jiems neleidžiama palikti šventyklos nuo pat kovo 10 dienos ir teigė, jog kinų valdžia juos melagingai kaltina smurtu, plėšikavimais, padegimais.
„Mes norime laisvės. Jie suvaržė lamas ir normalius žmones“, – sakė jie.
Pranešama, kad vienuolių pareiškimai truko apie 15 minučių. Tada juos sulaikė ir išvedė neginkluota policija.
„Jūsų laikas baigėsi, metas keliauti į kitą vietą“, – kalbėjo pareigūnai.
Po šio įvykio Dalai Lamos sekretorius Chime`as Choekyapas sakė, jog jis akivaizdžiai parodė, kad „vien brutali jėga negali numalšinti pasipriešinimo“.
Trečiadienį JAV prezidentas George`as W. Bushas paragino Kinijos prezidentą pradėti pokalbius su tremtyje gyvenančiu Tibeto dvasiniu lyderiu Dalai Lama.
Prezidentas atsakė, kad jis tam neprieštarauja, tačiau tuomet Dalai Lama privalo atmesti Tibeto ir kito Kinijos valdomo regiono Taivano nepriklausomybės klausimus bei „nustoti kurstyti ir planuoti brutalius, kriminalinius veiksmus, sabotuoti olimpines žaidynes“.
Šiemet vasaros olimpines žaidynes rengiančiai Kinijai ypač svarbu prieš renginį išsaugoti gerą įvaizdį, tačiau šią savaitę apie galimybę boikotuoti olimpiados atidarymą jau prakalbo Prancūzijos prezidentas, Lenkijos, Čekijos valdžios atstovai.
Iki šiol Kinijos valdžia ir Tibeto atstovai skirtingai aiškina riaušes Lasoje. Kinų pareigūnai sako, kad tibetiečiai per protestus nužudė 19 žmonių.
Tremtyje veikianti Tibeto vyriausybė tuo metu sako, kad žuvo 140 žmonių ir už daugelio jų mirtį atsakingos kinų pajėgos.