• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tibeto sostinė Lasa grimzta į vis gilesnį chaosą, nes taikius protestus iki šiol rengę budistų vienuoliai griebėsi smurto ir puolė padeginėti parduotuves, automobilius bei visus su Kinija susijusius objektus, rašo BBC.

REKLAMA
REKLAMA

JAV ambasados Pekine darbuotojai teigė girdėję šūvius. Protesto akcijos buvo rengiamos visą šią savaitę ir manoma, kad tai yra didžiausios akcijos, nukreiptos prieš Pekino vykdomą Tibeto okupaciją, per pastaruosius porą dešimtmečių.

REKLAMA

Tibeto dvasinis lyderis Dalai Lama išplatintame pareiškime išreiškė gilų susirūpinimą dėl padėties šalyje ir teigė, jog protestai yra „giliai įsišaknijusio Tibeto žmonių pasipriešinimo manifestacija“. Dalai Lama, kuris vadovauja išeivijoje įsikūrusiai Tibeto Vyriausybei, paragino Kinijos teisėsaugos organus liautis naudoti prievartą ir sėsti prie derybų stalo bei siekti susitarimo su tibetiečiais. Tibetiečiai taipogi buvo paraginti nesigriebti smurto. „Aš visada teigiau, kad vienybė ir stabilumas yra geriausias trumpalaikis atsakas brutaliai jėgai. Tačiau nerealu tikėtis vienybės ir stabilumo, kai mus valdo tokia jėga“ – teigiama Dalai Lamos pareiškime.

REKLAMA
REKLAMA

Teigiama, kad per penktadienio protestus buvo padegtas mažiausiai vienas policijos automobilis. Teigiama, kad viename iš komercinių Lasos rajonų buvo padegtas turgus. Pranešama, kad policija prieš protestuotojus panaudojo ašarines dujas, kai kurie vienuoliai buvo sumušti. Apie 300 vienuolių iš Seros vienuolyno bandė prisijungti prie protestuotojų, tačiau policijos pajėgos brutalia jėga privertė vienuolius atsisakyti tokių minčių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Protestai Tibete prasidėjo šios savaitės pradžioje, kai grupė vienuolių buvo areštuota po to, kai surengė žygį, skirtą 49 tibetiečių sukilimo prieš Kinijos okupaciją metinėms paminėti. Šimtai vienuolių išėjo į gatves reikalaudami savo kolegų išlaisvinimo, tačiau saugumo pajėgos į tokius reikalavimus atsakė panaudodama ašarines dujas. Teigiama, kad nepaisant Pekino patikinimų, jog situacija kontroliuojama, protestai tik intensyvėja.

Kinija teigia, kad Tibetas visą laiką buvo jos teritorija, tačiau iki XX amžiaus tibetiečiai galėjo mėgautis ilgais laikotarpiais, kai jiems būdavo suteikiama plati autonomija. Dauguma tibetiečių lieka lojalūs Dalai Lamai, kuris 1959 metais pabėgo į Indiją ir ten vadovauja egzilyje įsikūrusiai Tibeto vyriausybei.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų