Lietuvos bendrovė papildė šį prizą gavusių pasaulinio verslo lyderių kaip „Boeing“, „General Electric“, „Verizon“ ar „Daimler“ gretas. Nuo 2010 m. aukščiausias Shingo apdovanojimas iš viso yra suteiktas vos 19 kompanijų visame pasaulyje.
„Shingo prizas atkeliauja į Lietuvą tikrai pelnytai. Lietuvoje dažnai kalbame apie technologines inovacijas, tačiau pamirštame socialines – procesų – inovacijas, kurios taip pat kuria konkurencinį pranašumą dirbant pasaulinėse rinkose. Esu įsitikinęs, kad šios inovacijos turi eiti kartu“, – tvirtino A. Markauskas.
Prizas įmonei įteiktas per tarptautinę, jau 30– ąją Shingo instituto konferenciją.
„Toks formatas pasirinktas neatsitiktinai – „Lean“ diegimas reikalauja visos organizacijos transformacijos, todėl labai svarbu dalintis gerosiomis praktikos. Džiugu, kad šiemet pasidalinti savo patirtimi esame pakviesti ir mes, pirmieji iš Baltijos regiono“, – teigė A. Markauskas.
Per pastaruosius metus įmonės produktų išsiuntimo procesas sutrumpėjo nuo trijų dienų iki 24 valandų, o 60 proc. produktų yra gaminami tik gavus kliento užsakymą. Kaip pabrėžia A. Markauskas, svarbu į procesų tobulinimą įtraukti visus įmonės darbuotojus. Vien pernai darbuotojai inicijavo ir įgyvendino per 600 tobulinimo projektų įvairiose srityse: pradedant gamyba ir baigiant moksline veikla bei administravimo funkcijomis.
Shingo instituto ekspertai vertindami „Lean“ sistemos taikymo efektyvumą įmonėse atsižvelgia į keturis pagrindinius aspektus. Tai – organizacijos kultūra, nuolatinio tobulėjimo įrankių naudojimas, strateginių tikslų suderinamumas ir ilgalaikiai rezultatai. Aukščiausiu prizu yra įvertinamos tik tos įmonės, kurios visose iš šių dimensijų pasirodo nepriekaištingai.
„Thermo Fisher Scientific Baltics“ kuria, gamina ir pasaulio rinkose platina produktus gyvybės mokslų tyrimams ir diagnostikai. Produktai yra plačiai naudojami visame pasaulyje tiriant genų sandarą, raišką ir įvairovę, kuriant naujus įgimtų, paveldimų ir užkrečiamųjų ligų diagnostikos metodus.
Lietuvos bendrovėje dirba daugiau 800 aukštos kvalifikacijos specialistų. Bendrovės Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros centre dirba 110 mokslininkų ir tyrėjų. Tai – vienas iš didžiausių privačių mokslinių tyrimų centrų visame regione.
Apie „Thermo Fisher Scientific“
„Thermo Fisher Scientific“ yra didžiausia pasaulio kompanija, siūlanti produktus ir paslaugas mokslui. Kompanijos misija – padėti klientams kurti sveikesnį, švaresnį ir saugesnį pasaulį. Mūsų klientai – farmacijos ir biotechnologijos įmonės, ligoninių ir klinikų diagnostikos laboratorijos, universitetai, mokslo institutai ir valstybinės agentūros, aplinkos ir procesų kontrolės institucijos. Šiuo metu „Thermo Fisher Scientific“ dirba 70 tūkst. darbuotojų, metinės pajamos – 20 mlrd. JAV dolerių.